Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bencsizy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy erősitőfejem, 2 elő és 2 végfokkal, házi készitésü 15 wattos (nem én épitettem). Gitárhoz lenne használatos, van rajta Bass, Treble, Gain, meg Master szabályzó.
    Viszont csak egy kimenet van rajta, amire ez van irva: "4-8 Ohm Out"

    Egy másik fórumon azt irták, hogy ez vmi gagyi lehet, mert hogy ilyen nem létezik, nem pontos az illesztés, szar, dobjam kukába, stb.. Nektek mi a véleményetek erről?

    Milyen hangládát köthetek rá? Hány ohmosat? Nincs hangládám jelenleg, viszont unokatesómnál találtunk pár 4 ohmos hangfalat(talán 6 inchesek), középmélyet (gitárhoz közép kéne asszem). Arra gondoltam, hogy mivel a hangfal csiptetős, a kimenet viszont jackes, hogy a csiptetős végére elvágnék egy jackdugó, összetekerném a végeket, a kisjacket beledugnám egy nagyjack átalakitóba és akkor megpróbálnám megszólaltatni a fejet. Nem lehet ebből baj? Ha csak kicsit tekerem fel a hangerőt?

    Az eladó azt irta, hogy ő 8 ohmos hangfallal használta, azzal müködött. Ha én is azt dugok rá, akkoor hosszú távon nem lesz belőle gond? (Azért kérdem, mert én sajnos a távolság miatt nem tudtam kipróbálni előtte, mivel tanuló létem miatt igy is szükös volt a keret...)

    Néztem egy 2x12-es Vermona regent 60 ládát, ami elvileg 8 ohmos, gondolom az jó lenne hozzá, de ha tényleg nem jó az erősitő kimenő ellenállása (vagy impedencia? javitsatok ki, mert mérnőknek megyek gimi után, szóval jöhetne kijavitás, info nyugodtan.)

    Jó hosszúra sikerült. Köszönöm előre a válaszokat! Ha kérhetem, magyarul magyarázzatok, mert még nem értem a teljes szaknyelvet. :D Fizikát viszont konyitom, meg az ellenállás soros-párhuzamos kötést is.

Új hozzászólás Aktív témák