Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kigyossy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nagyon-nagyon kezdő vagyok. Olvasgattam már sok mindent, átrágtam magam a fórum elején lévő összefoglalón, de nem mondanám, hogy bármi közöm is lenne a témához. Ezért a ti szakértő segítségetekre lenne szükségem egy végleges beszerzési lista összeállításában.

    Ez lenne a helyszín:

    Magyarázat a rajzhoz:
    - a nappalink kb. 30 m2, 3,8m belmagasságú
    - piros vonalak jelölik a falba helyezett kábelek végződéseit
    - kék szaggatott vonal a vetítési hely (jelenleg falfelület)
    - kék V a projektor helye
    - alatta van egy zárható szekrény, amiben a hangfal kábelek végződései vannak
    - ebben a szekrényben van jelenleg egy notebook (ami full HD filmek lejátszásánál már szaggat), itt van a LAN végződés is, ami a NAS-hoz vezet (ahol az összes filmet, zenét tárolom)
    - ebbe a szekrénybe tenném az összes új ketyerét, a szekrény 4 méter széles (van benne 3 osztás) és kb 50 cm magas

    Költségkeret: 300e Ft (max. 350e Ft)

    Igények amit a fenti keretből kell megvalósítani (eddig csapnivaló hangkeltő eszközeim voltak, semmi nem használható belőlük):
    - jó lenne lecserélni a notebookot: én valami média lejátszó irányába indulnék, de nyitott vagyok az ötletekre (zenehallgatás és filmnézés az egyedüli igény a nappaliban, minden egyéb másra van gép máshol)
    - mivel 5.1 van bekábelezve, ezért ezt is valósítanám meg - tehát ehhez kellenek hangfalak és erősítő
    - 80-90%-ban filmnézés, 10-20% zenehallgatás (néha buli) az igény
    - minél stabilabb magas kialakítású hangfalak kellenek, mert 4 gyerek van (8-1,5 éves korosztály) ami komoly veszély minden érzékeny, high-tech megoldásra

    Köszönöm, hogy foglalkoztok vele. Egy témában kezdő szintjén fogalmazzatok.

    Örs

    [ Szerkesztve ]

  • kigyossy

    csendes tag

    válasz Patice #60247 üzenetére

    Nem szívesen vennék használt dolgokat. Nincs elég tapasztalatom ahhoz, hogy kiderítsem mennyire leharcolt cuccot akarnak rám sózni.
    A média lejátszót azért írtam nektek, mert gondolom az erősítőtől nagyon függ, hogy milyet érdemes venni. Az én logikám az lenne, hogy erősítő+hangfalat kiválasztom és ahhoz választok médialejátszót.
    Értem, hogy szűk a keret, de próbáljunk meg valami jót összehozni, mert a család költségvetésében így is nagy tétel ez, főleg, hogy a gyerekek mellé lehet hogy most még nem venném meg az álmaim rendszerét.
    Szeretem a jó minőséget, de nem érzem magam különösen vájt fülűnek sem.
    Védő csőbe lettek a kábelek elhelyezve, tehát újat is be lehet húzni. Nem tudom a mostaniak típusát. Ahogy olvasgatom a fórumot érzem, hogy a mostani kábelek csak behúzónak lesznek jók.
    Eddig a távirányítás nagyon egyszerű volt, mert a pc-t egy bt billentyűvel egybeépített touchpaddel irányítottam.

  • kigyossy

    csendes tag

    válasz MaTTeS #60317 üzenetére

    Sziasztok!

    Köszönöm a hozzászólásokat/javaslatokat. Elég jól körvonalazódott számomra az irány.
    Mede8er MED600X3D
    Denon AVR-X1000
    Dynavoice Challenger M65 V3
    Dynavoice Challenger S5EX V3
    Dynavoice Challenger C5EX V3
    hangfalak innen - teljes szett ára 353e Ft

    vagy
    Mede8er MED600X3D
    Denon AVR-X2000
    Dali Lektor 6
    Dali Lektor 1
    Dali Lektor center
    ennél kreatívabb beszerzési forrást igyekszem találni, mert itthon a teljes szett ára 453e Ft lenne

    Jelenleg nem veszem meg még a mélynyomót. Bár a gyerekek felé jól hangszigetelt a nappali, de elsőre kipróbálom nélküle.

    Mivel nincs polc vagy szekrény amire a háttér sugárzókat tehetném, javasoljatok kérlek ezekhez valami stabil, gyerekálló lábat.

    Jelenleg egy 6522CX jelzésű 2x1mm2-es vannak a védőcsőben. Tudom, nem kérdés, hogy cserére szorul. Milyen hangfal kábelt ajánlotok? 76fm-re lesz szükségem és nem akarok egy vagyont rákölteni.

    A projektor EH-TW3200, nem tud 3D-t és nem is igény a 3D. Tudom, ismét naiv kérdés: a projektort HDMI-n keresztül most már a Denon-ba kell kötni vagy a médialejátszóból megy a kép a projektor felé és a hang a Denon felé? A média lejátszó és az erősítő közé milyen kábelt ajánlotok?

    Köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák