Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    nagyúr

    válasz kigyossy #60243 üzenetére

    Használt dolgok szóba jöhetnek?

    Amúgy szerintem amire szükséged van:

    1. Egy hálózatos médialejátszó. (Itt tudnak neked jót ajánlani.)
    2. Házimozi erősítő. Nem muszáj HDMI-s, ezért régebbi modell is mehet.
    3. 5.1-es hangfalszett (Ekkora helyiségbe nem lesz könnyű megfelelő teljesítményűt találni, ilyen kerettel, pláne nem újonnan.)
    4. Kábelek. Előre a falba lettek helyezve??? :F Ajjjaj...

    Ha új készülékekben gondolkozol, akkor igencsak szűkös lesz ez a keret, bár nem lehetetlen. Félig új, félig használt felállás esetleg még tudna javítani a helyzeten. Én használtat vennék ennyiből ide.

    Milyen kábelek vannak a falban elhelyezve?

    Amúgy azon gondolkodtál, hogy a távirányítást hogy oldod meg? Mindig majd hátra lősz a távval mondjuk? :)

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

  • Norbi 72

    veterán

    válasz kigyossy #60249 üzenetére

    Neked is ezt a szettet tudom ajánlani:[link]
    Ezzel a subbal:[link]
    Ez egyben 302K.Médialejátszó pl.:Mede8er 600,de van topikja,ott érdeklödj.

    [ Szerkesztve ]

  • Mankó

    veterán

    válasz kigyossy #60249 üzenetére

    Média lejátszónak ajánlanék egy Mede8er 600x3d-t. Nálam ugyanez a rendszer van, a filmeket és egyéb médiákat NAS-on keresztül játszom le, Cat5e kábelek segítségével.
    A lejátszó 3d-s, minden formátummal elbánik, kezeli a hd hangokat is, hdmi, optikai kimenet van rajta.
    Erősítőt és hangfalakat én is most keresgélek.

    Norbi 72: Nagyon szép a linkelt mély, s szépen szólhat élőben.

    100, max 150 k értékben milyen 5.0-t és subot ajánlanál 25nm2-es szobához? Persze használt cuccokra gondoltam, újból ennyi pénzből úgy se jönne ki szerintem semmi értelmes.

    [ Szerkesztve ]

  • zsoltee10

    addikt

    válasz kigyossy #60243 üzenetére

    Milyen vastagságú kábeleket húztatok be? Kifejezetten hangfal kábelek azért? Én Inakustik kábeleket használok, a frontokhoz, centerhez 3 mm2-es vastagságú, surroundhoz elég a 1,5-2 mm2-es. Ha kellően vastagok a kábelek, akkor ideiglenesen megteszi, amit behúztatok, figyelembe véve az anyagi keretet. Viszont vékony kábelekkel a frontokat meghajtani nem tanácsos, ezt ellenőrizd.

    - Médialejátszóból én Mede8er MED600-at vettem, nagyon bevált.
    - Erősítőből érdemes szerintem újat venni mindenképp, olyat, ami tudja a HD hangokat dekódolni, tud 3D-s jelet továbbítani a kivetítőnek, tv-nek. Legyen rá 2-3 év gari. Mindenkinek megvan a maga kedvence szerintem, de kevés ember van, aki tömegével hallgat különböző erősítőket és a hangjukat össze tudja hasonlítani, és ki tudná választani, melyik a legjobb adott pénzért. Én Denon párti vagyok, 75k-ért az AVR-X500-at már lehet kapni, megfelelő minőségű, HD hangot dekódoló, HDMI csatikkal ellátott 5.1-es erősítő. X-1000 110k-ért már hálózati zenelejátszást is tud, automatikusan beállítja magát egy bemérő mikrofonnal, nekem ennek az elődje van. Az X-1000-ben van egyébként bőven elég erő a 30nm-es nappali behangosítására..

    - Hangfalszett: Megint nehéz kérdés, nekem bejött a Polkaudio hangzása, előtte egy komplett Wharfedale szettem volt, de nem tetszett a hangja. Ha van időd, energiád, hallgass meg több márka termékét adott kereteket belül. Van aki a Mission, Dali, Tannoy, stb. márkát favorizálja. Hangfalat talán érdemes lenne használtat venni olyantól, aki rövid tulajdonlás után másikat vesz, mert nagyobb kell, vagy ilyesmi.
    Mivel elég nagy a nappali, ezért olyan termékcsaládot választanék, amiben 165mm-es hangsugárzók vannak, mert ott már szépen ki tudják futni magukat. A frontok 14kg tömegűek, elég masszív.
    pl. Polkaudio

    - Mélyláda: Ebből megint érdemes szerintem olyan használtat nézni, amit kihasználatlanság miatt adnak el. Én is árulom az enyémet, mert 1 éve be se kapcsoltuk, 15nm-es szobába, pici baba mellett nem tudjuk használni, a frontok mélye bőven elég..

    Szóval a költségek:
    MED600 43k
    Denon X-500: 75k, X1000: 110k
    Hangfal: Polkaudio: 190k
    Mélyláda: 70-80k

    Mélyláda nélkül a nagyobbik erősítővel 340k körül kijössz, ha mindenből újat veszekl.

  • xerobyte

    aktív tag

    válasz kigyossy #60243 üzenetére

    Szia!

    Kicsit nagy a nappalid, ha már ennyit rászánsz, akkor a denon500 kevéske lesz. Nem írtad, hogy 3D tétel-e? Ha nem kell, akkor erősítőt mégis csak használtan javaslok, itt a fórumon vannak egész jó, de nem 3D-s modellek hirdetve, megbízható tagoktól.

    Mivel még nem írtak, hangfalat mindenképp hallgass, mielőtt fizetsz érte.
    Pl. valaki linkelte neked a kis polk 330-at, szerintem annak 'szörnyen' csilingelő hangja van, nincs igazán mélye, mozira nem szívesen ajánlanám, de lehet, hogy másnak meg az a hangfal és ezért fontos, hogy hallgasd meg.
    Ha új hangfalat veszel, akkor szettben vedd, ha mindenképp erősítő is új kell, akkor érdemes full szetteket nézegetni.
    Valaki szintén linkelte a neked a Dynavoice Magic F6EX -t, ami alapvetően nekem szépen szólt, bár végül a nagy tesóját a Chellengert hoztam el, viszont az F6EXhez kapcsolt denonx1000 korrekt kis csomag.

    Mélynyomó, megint csak 30nm2-től beszélünk, minimum 25-ös kell, de lehet egy 30-as is befér (átmérő), a linkelt psw 110-et mondják korrektnek a kisebbek közül.

    Szekrény: az erősítő nem szereti, ha 10 centi levegőzési helye van.

    Nekem végül ilyesmi lett a vége: [link]
    De itt még ugye kell a mély.

    Lejátszó: a vetítőnek mi a felbontása, fullHD? Lehet ahhoz inkább HTPC illene, mint sima médialejátszó, de ezt más jobban fogja tudni nálam.

    Hallgasd meg mindenképp.

    ui.: ne a kábeleken spórolj.

    [ Szerkesztve ]

  • ricsik

    őstag

    válasz kigyossy #60373 üzenetére

    Én a 2. verziót javaslom, mélynyomó ráér, de mozihoz feltétlen szükséges.
    Hátsókat mindenképpen fali konzolra, vagy polcra kell rakni, különben nem lesz jó a hangzás.
    A kábeleken el kell gondolkodj, mert még a 700 Ft / m is nudli, az egész kidobott pénz jó, minőségi kábel nélkül.
    Az a 76m nekem nagyon soknak tűnik még kábelcsatornában is.
    A megjelenítőket az erősítőbe kell kötni.
    HDMI-ből én Kácsást javaslok.

Új hozzászólás Aktív témák