Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • robi-k

    őstag

    válasz BBéci #69831 üzenetére

    (#69831) BBéci
    (#69830) bajnokpityu

    Köszönöm! :R
    Elismerem, sok kompromisszum van a szélessávúakban. De jelenleg elhatároztam, hogy most nem készen fogok venni, hanem építek egy személyre szabott hangdobozt, ezért bújom jelenleg a DIY fórumokat. Bár megragadt bennem Pityu észrevétele, hogy igazán jó univerzális DIY hangdobozzal még nem találkozott, ellenben pl.a DIY DAC-kal vagy erősítővel igen.
    Egyáltalán nem vagyok biztos, hogy szélessávú hangszóróval épített hangdoboz kell nekem, de kíváncsivá tettek, hogy mit is tudhat. Elvben egy jó pont a szélessávúaknak, hogy nincs bennük passzív freki váltó (szűrő), ami bármilyen jól alkatrészből is legyen megépítve, de akkor is ront a hangon.
    A papírforma számomra nem sokat nyom a latban, a saját szubjektív megítélésem fontosabb :) Tény, hogy pl. 100Hz alatt és 10 kHz felett elég gyengén muzsikálnak a szélessávúak, de ezt lehet korrigálni (pl. egy jó sub-bal a 100 Hz alatti tartományban).
    Kíváncsi leszek, hogy majd a személyes meghallgatás milyen élményeket fog hozni, de erre még várnom kell.

Új hozzászólás Aktív témák