Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz krx21 #52682 üzenetére

    Üzemszerűen semmiképp, nem is szeretem hangos járatni a cuccot, esetleg tesztelés erejéig.
    De tesztképp hallgattam már hangosabban is a Focal-t (most -15dbe-n mértem, nem 0-án), nem volt belőle semmi baj azon kívül, hogy már be kellett fognom a fülem (most nem kellett volna, de megtettem *). Papíron magasabb a terhelhetősége, mint amit az AVR papíron le tud adni. És ezek tartós használatra vonatkozó adatok nem egy-egy percre, míg játszok vele, átmenetileg, lökésszerűen túl kéne élnie a névleges érték dupláját is.

    Biztos valami hiba csúszott a dologba, például mégsem tiszta, logaritmikusan emelkedő szinusz jel jött ki a jelgenerátorból (* pont mivel le volt fedve a fülem, így nem feltétlenül vettem észre) és/vagy az AVR-ből, hanem valahogy megtört. De olyasmi is közrejátszhatott, hogy egy silányabb sorozatból is jutott nekem, illetve hogy nem mai darab már (lehet, hogy új korában a dupláját is kibírta volna annak, amitől most elkattant).

    És továbbra sem zárnám ki, hogy ha most mérés közben szállt is el végleg, inkább akkor sérült meg először, mikor egyszer lefagyott a PC, én meg majdnem kimenekültem a szobából a zúgás elől, mielőtt magától kikapcsolt az AVR. Az így visszagondolva nagyon gyanús, mert úgy kapcsolt le, mint amit túlterheltek, vagy rövidre zártak (ezt most utólag néztem meg a manual-ban, hogy azt jelentette a villogó piros LED). Arról elhiszem, hogy rendesen odavert neki, és szerintem attól lett olyan érzékeny, hogy most a mérés alatt végleg feladta az életét.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák