Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krx21

    nagyúr

    válasz Oldfighter #51262 üzenetére

    Hát vacak telefont nem használnék, abban semmiféleképpen nem bíznék, pláne úgy, hogy akkor már van az erősítőhöz járó kalibráló mikrofon...
    Most egyébként észrevettem egy hibát a Sony 1040-es erősítőn! :W
    Ha be van állítva high front, akkor a level az egyiknél -10dB, (mondjuk nem avval szól, hanem jól) , ha beállítom 0dB-re akkor ok, de ha ki-be kapcsolom az erősítőt akkor visszaáll -10dB-re... Ma megyek megnézem a Sony boltba, hogy ez általános szoftver hiba, vagy az én készülékem sajátossága e...
    Érdekes, ha -1.0dB-re teszem megjegyzi...de ha pl: 0.0 vagy -0.5dB akkor már ki-be kapcs. után az egyik (bal) -10.0dB mutat..
    Klasz mi? :O

    [ Szerkesztve ]

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Oldfighter #51262 üzenetére

    páran már itt ajánlottak valami okostelefonokra letölthető dB mérőeszközt

    Egy mobiltelefon szerinted jobb, mint az AVR ön-kalibráló megoldása :F

    Én ilyet vettem nemrég (még utazik): UMIK-1 @ Cross-Spectrum Labs. Ezt a mikrofont eleve viszonylag pontos mérésekhez gyártják, és ez a forgalmazó ~1.5x árért egyedileg újrakalibrálja mindet a saját NIST által hitelesített laborjában, ráadásul 5-25kHz közt, nem csak 20-20k Hz közt lesz jó. (Mondjuk még nem sok sub-ot láttam, ami akár papíron lemenne 20Hz alá, de a Focal magasa pl. felmegy 20k fölé...)

    Most az a tervem, hogy a fenti mikrofon, a REW és az Equalizer APO olja majd meg nálam a kalibrálást. Vagy legalább is megnézem mivel jut így többre (vagy kevesebbre), mint a MultEQ XT a saját kis mikrofonjával (amihez sajnos nevetségesen drága a kalibrált mikrofon csomag, és mellé minden egyes készülékhez külön license vásárlás, nem beszélve róla, hogy csak a legdrágább AVR-ek "installer ready"-k).

    Ha ez a PC szoftveres megoldás lenyomja a MultEQ-t (elvben képes rá, főleg a jobb mikrofonnal, de még kevésbé kiforrott), akkor cserélhetek egy olyan AVR-re, aminek butább az ön-kalibráló megoldása, de nyers módban jobb a hangminősége. ;)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák