Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krx21

    nagyúr

    válasz hétalvó #47381 üzenetére

    Én is azt vallom, hogy digitális jelátvitelnél van egy szint, ami felett a kábelek minősége már nem fokozza a minőséget... Ez a digitális jel lényege... Analóg jelnél más a helyzet, ott minden centiméteren váltózik a jel...

    Kedves példával élve: Ha én egy taknyos, gyűrőt zsebkendőre ráírom zsírkrétával a telefonszámomat, de mondjuk Te még el tudod olvasni, akkor fel is tudsz hívni... Hibátlan jelátvitel... És ebben az esetben semmivel nem jobb, mondjuk egy pausz papírra tussal , szabvány betűkkel írt telefonszám...

    Mint ahogy a TDK lemezre mentett fotók sem lesznek szebbek a Verbatinnal összehasonlítva és fordítva...

    Ráadásul egy 150Ft-os sata kábel milyen komoly sávszéllességet át tud vinni a HDD-ről, akkor valószínű, hogy HDMI-ből sem kell aranyból készítettet venni... Ettől függetlenül én vettem egy komolyabb kábelt: Chocolate
    10méternél, komoly projektorhoz kötve, már lenne jelentősége valószínű...
    Szép a doboza...
    De ez egy örök téma! ;]

    [ Szerkesztve ]

  • MaUser

    addikt

    válasz hétalvó #47381 üzenetére

    A kérdés az, hogy kihúzod bedugod és tényleg hallod-e vagy csak hiszed hogy hallod. De nemsokára egy kedves fórumtársnak hála lesz lehetőség nagyobb rendszert fülelni és majd jöhetek mea culpa-zni. :)

    Pl. vakteszt előtt letettem volna a nagyesküt, hogy a Nordost Flatline-om messze jobb a Kimber 4PR-emnél.* Aztán vakteszt szerint lövésem sincs hozzá, hogy éppen melyik szól.:) De előtte az sem tudtam, hogy hallom a difit a VBR 320k-ig engedett mp3 és a fix 320k-s MP3 között. Flac/320k mp3 vonalban biztos voltam, az bejött, ahogyan pl. erősítők/hangszórók közötti difi is, mondjuk ez várható is volt. WASAPI/ASIO-t ugyanígy nem hallom (ez eddig ok), WASAPI/DS-t igen (szintén ok).

    **Nem elhanyagoldnó tény, mivel jóval kevesebbet kellett vésni a falban így. :)

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák