Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -KP-

    addikt

    válasz VoidXs #184471 üzenetére

    Teljesítményt szabadít fel? Amikor az a lényege hogy egy mély hangot több helyről is elindít, hogy csökkentse az utózengési időket, akkor sok esetben nem felszabadít, hanem még inkább elvesz a teljesítményből. Persze elhiszem, ha pl. beszakadást kijavít valahol, akkor teljesítmény szabadulhat fel, de nagyrészt inkább elvenni fog, nem felszabadítani. Ott nem gond, ahol van bőven hangsugárzó és erősítő oldalról kakaó. A gond ott lesz, ahol kevés van. Pont egy ismerősöm mesélte (te is olvastad gondolom), hogy amikor engedélyezi a Dirac Art-ot a teljes rendszer teljesítményigénye jelentősen megnövekszik. Illetve nekem mesélte privátban, hogy a pici centerére ráengedve a Dirac Art-ot a mélysugárzója a centerében majd kiugrik a helyéről. De az egy relative pici center egy darab (mondjuk elég izmos) 6.5 inches mélyközépsugárzóval. Illetve egy elég pici szoba, ahol jócskán vannak anomáliák és az ART-nak bizony kell dolgoznia rendesen.

    "Én ugye úgy vettem a Stormot hogy már megvolt hozzá az ART, így én is tesztelgettem. Elsőnek valami elképesztő amit csinál. Viszont! 89dB hatásfokú hangfalnál (surround) 120W/ch nagyon gyengusz. Az ART alap default beállításával nagyon gyenge “lett” a rendszerem. "

    "Csak viszonyitás képp írtam, hogy ami DLBC-nél elég, az ART-nál extrém gyengusz. -4/5dB ig tudom tekerni a procit DLBC-nél és kb -13/-14ig ART-nál! Itt érdemes “Large” hangfalakkal szórakázni és megéri mert a végeredmény magáért beszél!"

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák