Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • abéla

    senior tag

    válasz Tamoo #171377 üzenetére

    SVS ajánlás, MA G100-hoz (mondjuk u.ezt adja meg BW606s2-höz is, szóval az egyébként jócskán eltérő (mély)hangkarakterrel bíró dobozok között nem nagyon tesz különbséget, gondolom, méret/kategória alapján számol, meg hát (sub)basszusban lehet tényleg nincs is nagy különbség, mert hogy nem nagyon van egyiknél sem :DDD ...MA-t mondjuk nem mondanám mélyhiányosnak, ellentétben a B&W-vel).
    Azt azért hozzátenném, hogy ezt -lévén a pb1000pro-t nem lehettett választani/nem dobta fel a fronthoz- egy PB3000prohoz írja, de ezzel magyarázható a "jobb" eredmény a feljebb állított LPF frekinél (~70hz), mivel a pb1000pro messze nem olyan mellszéleséggel tolja és nem is megy le annyira, mint a PB3000.

    Egyébként szinte biztos, hogy ez így még nem ideális, de még én is csiszolódok, a cuccok is járatódnak ... adok nekik/nekem időt mindenhez, feltehetően el fog jönni a dsp-s/mikrofonos "idő" is, de most még hagyom, hadd vigyen a flow :))

    Meg hát, bár tudom ez "itt" nem menő, de kicsit fázom is a hangkép ilyen fokú belenyulkálásától ...persze tisztában vagyok vele, ezzel a subbal/szobámmal óhatatlanul is erre az útra léptem.
    Viszont autó-hifis érintettségemnek hála (+ pc forrás/usb dac/stream) nem zárkozom el ilyen hifis szentségtörésektől, mint dsp, meg EQ...
    ...de még nem tudom, az is lehet, hogy kellene ;] .

    A "tökéletestől" (bár kinek, mi is az voltaképpen? - ugye kimérjük, azt' lehet kevésbé fog tetszeni, bár tény, úgy legalább lesz objektív viszonyítási pont, ha más nem ahhoz, hogy hogyan nem szeretem ;) ) való eltérést, feltehetően az is jelzi, hogy gyak. zeneszámonként lehet állítgatni, hogy egy korábban, bizonyos zenéknél nagyon jól eltalált hangzást repodukáljam az újakból is.
    Bár mindezt még most nagyon élvezem, nyilván eljön majd a pillanat, amikor teherré kezd mindez válni.

    python: sajna fronterősítőn HPF lehetőség nincs, így éltem a fizikai lehetőségekkel (ld. gyári szivacs a MA seggébe :D ), így talán nem megy le olyan méjjjre, legalábbis értékelhető/hallható intezitással, ergo így "vágtam" rajta.
    ..hát nyilván nem ideális, de ez van, ezért nem cserélek -egy egyébként alapból is kitűnő hangzású, de még egy drága csőcserével azt is überelő- erősítőt
    ...akkor már sokkal inkább egy -amit Tamoo is javasol- dedikált dsp + bemérés.

    I'am Dony : köszi, igazad van, van még mit tanulnom, állítgatnom és igen, nagyon úgy néz ki hogy valami minőségi dsp/EQ cucc tenné kerekké a történetet
    Nah, ez viszont az asszonyfaktor (ami ugye: ár^2 * design^(-1)) - idő görbe, (-)slope-jától is függ :)) ;
    és amíg e faktor bizonyos kritikus érték alá nem esik (és hát, mivel e sub-láda sajna design terén nem domborít), az idő múlásának szerepe (ha már egy jó dsp nem olcsó -bár tény, egy batár dobozzal ellentétben, elrejthető- ;) ) most fokozott jelentőséggel bír, tehát úgy gondolom, még egy ideig nagyon szép lesz a hangja így is :DDD

    Hallgatózás -főleg nyilván jobb rendszeré- pedig ezidő alatt szigorúan tilos ;] .

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

Új hozzászólás Aktív témák