Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • python1

    veterán

    válasz denesdr #168922 üzenetére

    Nálam megfigyelhető, hogy egy bizonyos frekvencián nem lineáris a torzítás, tehát valamilyen elektronikus torzulás van a jelben, felsőbb tartományában szinte egy csík, de ott meg magasabb. Lehet, hogy tényleg a méressel van valami.

  • Dorian

    félisten

    válasz denesdr #168922 üzenetére

    Úgy értettem, írtam, hogy én (nálam, az adottságok-lehetőségek miatt) nem tudok mit kezdeni velük. Mármint vmivel mozin tudok, mert a 80 Hz alatti rész úgyis a szubnak megy, de sztereón pl. nem. Pl. 70 Hz-nél egyértelmű a helyzet: kis beszakadás, torzítási csúcs, a hangszóró pedig 120cm-re van a mögötte lévő faltól. Ez a fal parapetfal radiátorokkal, felette ablak, így csillapítani nem tudom, ezért is húztam úgy előre a hangsugárzókat, hogy mozin legalább ezt nullázzam.
    35 meg 50 Hz-es állóhullámokhoz bazi nagy hangolt elnyelő kellene, ezt meghagyom későbbre: a később tervben lévő könyvesszekrényt fogom majd részben így kialakítani, hogy egy részét ez képezze. Mondjuk 35 Hz zenén úgysem számít, mozin meg lenyírja a DSP.
    Egyéb helyiségekből visszaverődések: közép és felső frekik függönnyel eliminálva, mélyfrekvenciával meg úgysincs mit tenni.
    A 80-180 Hz közti nagyobb, és 5k felett kicsi utózengés megoldására már van ötletem: van 4 db szivacs (sűrű, 40 kg/m3, de szivacs) panelem, ennek a belét fogom cserélni 70 kg/m3-es kőzetgyapotra cserélni: 2:1 megoldás a két utózengési problémára.
    Ja és mérésekből ugyan nem látom, de a mennyezeti első visszaverődéssel is jó lenne kezdeni vmit, csak menyóra furkálni elég macerás, lusta vagyok.

    [ Szerkesztve ]

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Új hozzászólás Aktív témák