Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pelican

    őstag

    válasz BBéci #155603 üzenetére

    Nekem is jobban tetszene az eARC használata, a tévére rákötök, amit akarok, aztán mutassa nekem a képet.
    Mi köze az erősítőnek a képhez?
    Minden évben újabb szabványok jönnek, amit az erősítő már nem tud kezelni, az enyém is ezért avult el mert ugyan 4k-s de a hdr már nem megy át rajta.
    Ha csak a hanggal kéne foglalkoznia, még maradhatna jó pár évig.

    [ Szerkesztve ]

    http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

  • #72042496

    törölt tag

    válasz BBéci #155603 üzenetére

    Igyekszem más szavakkal is leírni. Látom, hogy hosszú lett, ennél tovább nem is akarom ragozni. Eredetileg úgyis a fórumtársnak szerettem volna csak ötletet adni: ha olcsóbb erősítőben gondolkodik, de érdekli az eARC, akkor érdemes megvárni az idei szériát.

    Ha az AVR-en megy át először a videó, akkor az AVR és megjelenítő videós képességeinek metszetébe eső anyagot képes a rendszer megjeleníteni. Ha valaki mozifilmeket néz külső lejátszóról, akkor ez nem gond, a mai AVR-ek tudják, ami a filmekhez jelenleg kell. Handshake probléma esetleg felléphet, én ebbe éppen belefutottam sajnos. :(

    Az előző példánál maradva a filmek YCbCr 4:2:0 (16-235), a konzolos játékok RGB (0-255) jelet használnak, ezekhez pedig a megjelenítő (tévé) feketeszintjét limitáltra/magasra vagy teljesre/alacsonyra kell állítani. Ha van PC, ahhoz érdemes PC módot is kapcsolni. Ha az AVR-en megy át a videó, akkor a tévén ezektől az eszközöktől függően még képmódot kell állítani. Ezt jellemzően egy almenüből lehet megtenni, ami kényelmetlen. (Be lehet vetni a többkimenetes forrást, AVR-t, esetleg HDMI-spittert, de ezek bonyolítják a dolgot.)

    Viszont ha a tévén küldjük át először a videót, akkor bemenetenként külön-külön beállítható a megfelelő SDR illetve HDR képmód, amit a készülék megjegyez. Elég lesz csak átkapcsolni, azután már nem kell állítani se feketeszintet, se PC módot. Emellett ha a tévé és forrás is támogatja, mehet akár a WQHD felbontás, a 120 Hz, a 8K, a VRR, a HDR10+, amelyekkel a mai erősítők tudtommal nem képesek mit kezdeni. Általánosságban a lényeg, hogy az AVR nem fogja limitálni a rendszer videós képességeit. Ezért említettem a fórumtársnak is az eARC-ot.

    Illetve a tévés kapcsolásnak létezik egy másik előnye is, ami nektek baromira nem fog tetszeni, de csak leírom. :) Ha az ember átállítja a tévé hangkimenetét Bluetooth-ra, akkor már használhatja is a vezeték nélküli fejhallgatót, nem kell az erősítőbe dugdosni a jack-et. (Talán optikával, illetve Sennheiser RS-szerű fejhallgatókkal is működik a dolog, ebben nem vagyok biztos.)

    (#155607) blakey: Az eARC technikailag egy kódolt anyag dedikált csatornán való továbbítása. Épp az a lényeg, hogy a tévé nem nyúl bele.

Új hozzászólás Aktív témák