Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BBéci

    titán

    válasz Dorian #149235 üzenetére

    Megelőztél, én is ezt akartam kérdezni.
    Egyszer valaki kitalálta és leírta, azóta nem lehet kiirtani a köztudatból azt a tévhitet, hogy a vastagabb kábel a jó, az mindent megold. :(

    #149234) gago1975
    Kérlek mellőzd az arcocskák sormintaként való használatát, a topik nem kifestőkönyv! Nem én találtam ki, benne van a szabályzatban, amit regisztrációkor elfogadtál.

    [ Szerkesztve ]

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • gago1975

    őstag

    válasz Dorian #149235 üzenetére

    Szia.

    A hangszóró kábelek vastagsága egy fontos paraméter, persze nem mindig igaz a vastagabb, jobb szabály.
    Ha csak a fizika alap törvényeit vennénk figyelembe, akkor persze ez lenne a legfontosabb, hiszen minél vastagabb egy kábel vezető része, annál kisebb a veszteség.
    Igaz az, hogy a kábel anyaga (OFC, Ag, stb.), a dielektrikum (szigetelő), a kialakítás nagyban befolyásol.

    Igaz azonban, hogy minél komolyabb rendszeren cserélünk kábeleket, és minél tapasztaltabb a hallásunk, annál több különbséget tudunk megállapítani.
    A kábel vastagságának kiválasztásánál, főleg házimozi üzemben a nagyobb távolságok miatt már vannak minimum betartandó követelmények. Jellemzően kis-közepes teljesítmény esetén 10-50W/ch háttér sugárzókhoz, 10m távolságig 1,5mm²-es, ez felett legalább 2,5mm²-es kábeleket kellene alkalmazni..

    Extrém nagy teljesítményeknél 130-150W/ch a 4mm²-es kábel sem sok.
    A házimozi rendszereknél érdemes minden hangsugárzó (front/center/hátterek) irányba egyforma típusú vezetékeket használni, esetleg ettől eltérni a front és center sugárzóknál érdemes, ide akár jobb minőséget is választani!

    Amit a m3ss vett denon avr-x4000-es és a nagyon jó B&W hangszórói, minimum frontoknál-centernél jó minőségű minimum 4mm² keresztmetszetű kábeleket azért megkívánják.

    Nem hiszed el, hogy mennyire nem mindegy a kábel illetve, hogy mivel hajtod meg a hangszórókat.

    Remélem BBéci amennyiben ő írta a B&W 685-ös av tesztet nem haragszik meg ha idézem
    [link]
    " Beüzemelés címszó alatti bejegyzés részt elolvasva értheted meg mennyi minden lakozik egy ilyen hangszóróban, mennyire nem mindegy mivel hajtod meg illetve gondolom az av nál a kábelezésre is masszívan odafigyeltek..

    Vagy ez csak egy szar marketing duma?????

    [ Szerkesztve ]

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

  • Snoop-y

    veterán

    válasz Dorian #149235 üzenetére

    Hjam. En sem hallok semmi kulonbseget a 6mm -es Oehlbach es a gyari szerelt 2.x mm AQ kozott.
    Mondjuk a ket kabel kb egy kategoria.

    Talan akkor ha valami brutal nagy tavolsagot kene athidalni.

    Es azt sem lehet mondani ,hogy a rendszer rossz. Mondjuk az elofordulhat ,hogy en vagyok suket.

    [ Szerkesztve ]

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Új hozzászólás Aktív témák