Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiss66

    senior tag

    válasz BBéci #146654 üzenetére

    Az a német izobar bandpass csak egy gyári sub volt, amit én csináltam, na az igen, ez ám szól :D, odafigyeltem a részletekre, amig eltaláltam/számítások is voltak, de azok kevesek, mert a hangszóró paraméterei nem azt tudják, ami rájuk van írva/ a megfelelő űrtartalmakat a zárt és a reflex részeknél, továbbá a subcsőhossz pontos eltalálása . 2mm-vastag parafával is kibéleltem a dobozt belülről.

    Lehet, hogy meglepő, de cseresznyemagot tettem 4-et minden hangfal alá, a sub alá is, csak kisérletképpen, éppen cseresznyét ettem. A változás akkora hangminőségben, hogy nem hittem a fülemnek és ez már nem placebo. Minden tartomány szépült, levegősebb lett stb. Gondolom az acéltüskékkel még job lesz a hatás.
    Na és a mély! Eddig is rengett a kanapé alattam, de most ... szerintem vagy másfélszeresére nőtt a mély ereje és szépen.

    "Aztán ha egyszer meghallgatsz valami jóféle zártat, lesz nagy csodálkozás"

    Hallgattam én pár többszázezres zárt sub-okat audiophil boltban, de az én bandpass dobozomat nem igazán űberelték. :) A másik az, hogy eddig is megmozdultak a felettem lévő házban a poharak a szekrényben, de most az ideiglenes "tüskékkel"/cseresznyemag :)/ le is esnek a polcról szerintem, hát még majd az acéltüskékkel. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák