Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BBéci

    titán

    válasz jcvd #109232 üzenetére

    Annak a 95 %-nak a 95 %-a nem próbálgatott, nem hasonlított, nem tesztelt, csak mondja a magáét.
    Azok a készülékek, amik közé kábelt keresel, egyenesen megkövetelik legalább a Cinnamon minőségét, de a Carbon sem túlzás.
    Postázzák a kábeleket, nem kell ahhoz Budapestre utaznod, hogy kipróbálhasd, amiket szeretnél.

    (#109229) liszi70
    Ha csak képátvitelről lenne szó, azt mondanám, valóban elegendő a KCS-HH, nálam is az megy a tévébe és a vetítőbe. De hangra vannak annál jobbak.
    Sőt, ha valami komolyabb (SIM2 Nero 3, Lumis, Runco LS-5, stb) vetítőm lenne, szóba sem jöhetne a KáCsa Silver, mert 12 méteres hossz esetén már a képben is jelentős különbségeket tud okozni a HDMI kábel.

    [ Szerkesztve ]

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz jcvd #109232 üzenetére

    Én próbáltam a Carbont, igaz nem HDMI-ben hanem USB-ben (DAC) és igenis volt difi. Végül NeoTech USB lett amúgy belőle, mert az olcsóbb volt és még jobb (minőségben kb. Diamond szint, csak töredék áron, ugyanúgy ezüstözött). Képminőségben nem tudom számít-e, de a hangnál bizony számít.

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • hétalvó

    addikt

    válasz jcvd #109232 üzenetére

    annyira nem kell túlbonyolítani sztem. kácsa silver line elég kezdésnek.
    attól is függ mibe kötöd, milyen érzékeny az elektronika.
    nálam a pioneer lx-76-al nem számított semmit hangra a drágább kábel. diamond-ig itt volt mindenki.
    de pl barátom plazmáján sokat dobott egy cinnamon is.

    ha hangot nézünk és stereot, akkor egy alap minőségi koax is elkergeti a világból a hdmi-t zenén.

    https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

  • liszi70

    nagyúr

    válasz jcvd #109232 üzenetére

    "Több ezer kommentet átolvastam, a 95% azt mondja nincs különbség kép és hangban a 3 ezres és a 100 ezres HDMI kábel között."

    Annak a 95%-nak jelentős része műszaki szakember, aki pontosan ismeri a HDMI átvitel protokollját, ellentétben például velem és veled. Ráadásul tesztek tömkelege készült, ami igazolja a véleményüket. Épp most linkeltek egy újabbat a médialejátszó topikban, de nagyon sok van.

    Persze ilyenkor jön az, hogy "van az a rendszer", ahol kellhet. Lehet, nem zárom ki, de nekem ahhoz nincs közöm. És a te rendszered még olyan sincs, mint az enyém (meg ne bántódj emiatt), szóval én nem hiszek abban, és a tapasztalataim sem azt igazolják, hogy érdemes Carbon-ban gondolkoznunk. (Ráadásul sztereó hangban nem is a legjobb átvitel a HDMI.) Nagy kábel-hossz és komoly vetítő esetén szükség van nagy megbízhatóságú, komoly átviteli képességű HDMI-kábelre, de az más kérdés.
    De nyilván nem akkora összeg ez számodra, hogy a családi költségvetést felborítsa, vedd meg a Carbont, úgyis csak akkor leszel nyugodt. :D

    (#109242) devil-k "Érdemes megtalálni az aranyközéputat, így még pénzed is marad más irányú fejlesztésre."

    Egyetértek. Mondjuk mindenkinek más összeg az arany középút. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák