Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    Sziasztok!

    Elméleti téren nem teljesen laikus (audioval hobbi szinten régebben foglalkoztam), de házimozik terén gyakorlati szempontból eléggé kezdő vagyok, konkrétan első 5.1 hangrendszeremet szeretném összerakni, ebben kérném nálam tapasztaltabbak segítségét.

    Anyagilag nem szeretnék sokat rászánni, mindenképpen belépőszintű megoldásban gondolkozom, nagyon max 160k körül, de lehetőleg olcsóbban. Nagy csodát ennyiért persze nem várok, de nyilván szeretném a lehető legtöbbet kihozni a lehetőségekből. Ha vállalható hangot tud produkálni az egyébként nem túl jó füleimnek, bőven elégedett lennék egy "dobozos" megoldással is.

    Csak erősítő + 5.1 hangfalrendszerről lenne szó, lehetőleg több (2-3) HDMI bemenettel és 1 HDMI ARC "kimenettel", klasszikus házimozinak. Blu-ray lejátszóra, hasonló marhaságokra nincs szükségem, már meglévő Androidos TV-box lenne rádugva, meg PC Steam Big Picturehez. Elsősorban házimozinak, de természetesen szívesen hallgatnék zenét is rajta, ha már van.

    Kis nappaliba menne. Nem panel "lukról" van szó, de hasonló, frissen végzett egyetemista garzonnál egy fokkal nagyobb lakásában. Anno felújításnál villanyszerelő bevéste a falba az 5.1 kábelek helyét, a front és a hátsó hangkeltők a szoba 4 sarkában kapnának helyet, nem teljesen a plafonnál, de ahhoz közel, valami tartóra felfúrva.

    Ti mit ajánlanátok?

  • julius666

    addikt

    válasz julius666 #16462 üzenetére

    Két fontos dolog kimaradt:

    - erősítőből 4K-sat szeretnék. A TV-m, TV boxom hozzá már most is 4K-s. Az OK, hogy jelenleg nincs rá tartalom és ezért a közeljövőben felesleges, de hangrendszerrel nyilván több évre terveznék, nem szeretném, hogy a szűk keresztmetszet ez legyen 3-4 év múlva.
    - használttól alapból nem írtózom, nem tudom, hangcuccból a használt mennyire szerencsés (kontakthiba, hasonlók mennyire fordulnak elő)

  • julius666

    addikt

    válasz Krisztian101 #16464 üzenetére

    Hangfalból pont ezt nézegettem (hülye azért nem vagyok boltban éppen akcsijós). Valakinek van vele tapasztalata? Mennyire tróger a hangja? Ha lesz rá módom, persze a fentebb említett üzletlánc egyik boltjában jómagam is meghallgatom mit tud.

    Használt hangfalat esetleg hol lenne érdemes nézni? Itt hardveraprón gyakorlatilag alig van kínálat. Erősítőt ahogy nézegettem, 4k képesből használtat nem nagyon fogok kapni (vagy max az új árában), mivel 1-2 évesek az ilyet tudó modellek.

  • julius666

    addikt

    Sziasztok!

    Lenne egy eléggé láma/kezdő kérdésem. Ha a TV-nek van HDMI ARC kibemenete, azon visszaküldi a rádugott erősítő felé a hangot ha a TV-n hagyományos tv-adást nézünk, vagy mondjuk a beépített lejátszójával játszunk le valamit. Ez eddig tiszta sor, erre való az ARC.

    De ha a TV más HDMI bemeneteire dugunk más eszközöket és a TV-n azokat néznénk, azoknak is visszaküldi a hangját így? Vagy ezeket inkább az erősítő HDMI bemenetére kéne dugni?

    Erősítő vásárlás előtt állok, 4k TV-n szeretnék külső forrásból 4k jelet lejátszani, de erősítőből sajnálnám a pénzt 4k képes verzióra. :DDD

    Sima 5.1-ről lenne szó (vagyis első körben 2.1-ről), Atmosra meg egyéb extra dolgokra nem igazán lenne szükségem, szóval amit az alap ARC szabvány tud, az én botfülemnek bőven elég lehet. Ha ehhez tudtok ajánlani erősítőt is (használt bőven jó), azt is megköszönöm. Bár így, hogy nincsenek magas igényeim, gondolom kb. majdnem bármi ajánlható lenne. :))

    [ Szerkesztve ]

  • julius666

    addikt

    válasz Ger_man #68944 üzenetére

    Köszi a válaszokat!

    amennyiben olyan hangot akarsz lejátszani ami átmegy a sima ARC-on (sima 5.1-es DolbyDigital)

    A TV nem konvertálja ezeket automatikusan? Tfh a forrás az TrueHD/Atmos, akkor nincs hang?

    De jó megoldás még erre a Coaxial és optikai kábel is.
    Igen, optikai lett volna még az (olcsó) alternatíva, ha ARC-n nem megy át a külső forrás hangja. De ha jól értem az optikai kábelnek kb. ugyanazok a korlátai, szóval akkor már ARC értelmesebb irány, lévén csak egy kábel kell hozzá, meg kevésbé nyűgös mondjuk a kábel meghajlítására.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák