Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz buci68 #74844 üzenetére

    Mindegyik Marantz szerintem az árában van, bármelyiket hozod el,de a 6015 szerintem olcsón van, jó deal 900 Euroért főleg garival.
    Ha üzletileg ár / értéket nézem a 6015 a legjobb ezek közül, ha hangzást akkor így hallatlanban is azt mondanám, hogy a 7013 azért jobb lehet.
    Az 5015 és 6015 között ahogy írtam szerintem sincs hangban különbség, az enyém közel 1 éves volt már mikor hozzám került.
    A 6015 már XT 32 bemérővel van a Subot külön/ jobban méri be.
    A 7013 magasabb kategória azért ezeknél .
    Lehet nem is fog tetszeni a Marantz hangzás alapból ,akkor könnyebben eladod bukó nélkül( akár némi nyereséggel) a 6015 malacot, ahogy írtad.( Én szeretem a hangzását ezeknek)

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Quetz

    őstag

    válasz buci68 #74844 üzenetére

    Pár észrevétel:
    - A Denon/Marantz vonalon ha már van Audyssey XT32, akkor plusz szolgáltatásokat kapsz a pénzedért miközben feljebb lépkedsz, nem pedig jobb hangot.
    - A Denon hangja objektíven mérve jobb, mint a hasonló kategóriájú Marantz (de hát ugye van aki borssal eszi a káposztás tésztát, más meg cukorral).
    - A 3D hang ugyanannyira, ha nem jobban múlik a helység akusztikáján mint a processzoron.
    - Az AVR-eknek nem kell bejáratódnia, nincs bennük mozgó alkatrész.

    Amire figyelj vásárláskor:
    - Minden szolgáltatást tudjon, amire szükséged lehet
    - A márkán belül elérhető legfejletteb szoba korrekcióval rendelkezzen
    - Ha lehet, akkor tudd kikapcsolni a beépített erősítőket, mert úgyis a preoutot fogod használni. Ilyen pl. a Denon 3700/Marantz 6015 és attól felfele (pre-amp módnak hívja a D+M csoport)
    - Tetszen az eszköz kinézete, mert ellenkező esetben pár hónapon belül a használt piacon végzi majd.

    Boldoltam ami valós hangminőségbeli javulást jelent a fentiekben.

Új hozzászólás Aktív témák