Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Daywalker

    addikt

    válasz BBéci #40433 üzenetére

    Ez nem igaz ebben a formában. A Ponyvaregény tipikusan az a mű, amit akkor értesz meg, ha végignézed, ugyanis több apró epizódból áll, melyek mindegyikét mégnézve áll össze egésszé és esik le, hogy ki kivel van, hogy futnak össze a szálak. Elsőre, amikor én is megnéztem, akkor úgy ültem előtte, hogy mi ez a szar, aztán ma az egyik kedvencem. Lehet, hogy így sem fog tetszeni neked, érdemes adni neki egy esélyt.

    Ami a szinkront illeti, én is szeretem, ha jó a szinkron. Sokkal jobban ki tudok kapcsolni, ha nem kell olvasni, ráadásul ha figyelek az eredeti nyelvre, akkor a rossz fordítások idegesítőek. Sajnos a felirattal sem mindig jön át az, ami átjönne úgy, mintha natívan azt a nyelvet beszélném, mert más kultúra. Mindegy, sok aspektusa van ennek a dolognak, nem érdemes róla vitázni.

    "A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

  • attiss66

    senior tag

    válasz BBéci #40433 üzenetére

    Ezért kell keresgetni a jó filmeket. Egy jó film olyan, mint egy jó zenemű, mindennek stimmelni kell, ha valami nincs a helyén akkor megette a fene az egészet. Legfontosabb a történet, aztán a rendezés, szereplők játéka, és ugyanolyan fontos a zene. Fontosak a hangeffektek, hova, mikor, mit, milyen hangosan kevertek, pl 5.1-ben, az megint egy külön müvészet.
    pl az Avatar egy nagyon jól sikerült film.
    Zene James Horner/legjobb zeneszerző nálam/
    Rendező James Cameron.
    A történet egy "indiánosfilmszerű" sci-fi, az is jó.
    Nálam az a film no.1

    Csípem a Tom Hanks filmeket, de a Felhőatlasz szerintem egy nagy katyvasz. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák