Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BBéci

    titán

    válasz #48613632 #14122 üzenetére

    Az ide betérők közül csak azok nézik szinkronnal a filmeket, akiknek nincs igényük a lehető legjobb hangminőségre. Engem szabályosan büntetni lehet a szinkronnal. Ha netán valami romantikus blődlit nézünk, feleségem kívánságára szinkronnal, akkor sokszor kiteszem alá az angol feliratot, mert akkora baromságokat mondanak magyarul, aminek köze nincs az eredetileg elhangzó szöveghez.
    A háttérsugárzók szerepe jelentős, azok adják meg a házimozizás lényegét, savát-borsát: a körülölelő hangteret. A sztereó hangú filmeket szinte kivétel nélkül 5.1-re kevertetem az erősítővel és szépen szólnak a háttérsugárzók.
    "itt is elhangzott egy párszor már korábban, hogy inkább egy jó stereo, mint egy 5.0"
    Csak a lényeget hagytad ki ebből a mondatból. Inkább jó sztereó, mint vacak 5.1. Nem 5.0, olyat nem szoktunk ajánlani.
    Nem minden esetben marad érintetlen a hang, még nem találkoztam 680-as Dolby Digital sávval a 2 GB alatti agyontömörített vackokon.
    "ha kíváncsi vagyok az eredeti nyelvű, nem HD hangsávra, le kell szedni egy butított verziót"
    Az erősítőd nem képes belőlük csak a core-t megszólaltatni? Lejátszókkal is megoldható.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Új hozzászólás Aktív témák