Új hozzászólás Aktív témák

  • ilyen_85

    senior tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni erősítő váltásban. Offba téve némi előzmény először is:

    Nemrég sikerült 4k hdr képes tv-t vennem (lg 55b8). A kép remek nagyon elégedett vagyok vele, de a tévé váltás előhozott pár problémát.

    Jelenleg egy Onkyo 608-as erősítőm van, amivel szintén meg vagyok elégedve, de...

    Nem tudja átengedni a 4k jelet, így külön van most összekötve a htpc-vel. (tv <== [videókártya] ==> erősítő) Emiatt bár van 4k kép, meg hang is, sajnos a tv csak 30hz-es jelet kap.
    (A vga adja a hangot és az erősítőt kijelzőként érzékeli, mivel a "két kijelző" közül a "gyengébb" csak 30hz-re képes ezért a tv is 30hz-es jelet kap.) * 1. kérdés

    Azt hittem valami hdmi kábel hibába ütköztem, de ahogy utána olvastam külföldi fórumokon ez ilyen, legalább is nvidia kártyánál. * 2. kérdés

    Tehát rászántam magam, hogy új erősítőt szerzek be, ami 4k hdr képes és mindezt akár 60hz-en (játékok). * 3. kérdés

    Tehát a kérdéseim:

    1. Mielőtt elverném a pénzt új erősítőre, tényleg nem lehet megoldani, hogy a tévére 4k 60hz-es kép kerüljön a jelenlegi Onkyo 608-as erősítőmmel?

    2. Lehetséges, hogy a HDMI kábeleim nem jók? (In-akustik star kábelek, azt írja high speed képes)

    2. b kérdés, külföldi fórumok alapján vettem 2 hdmi kábelt (BJC SERIES FE Premium Certified High Speed HDMI Cable), még nem érkezett meg, de bízom benne, hogy nem lesznek rosszak. Van esetleg erről a gyártóról valakinek tapasztalata?

    3. Két típust néztem ki, amazonról rendelném meg őket, mert sokkal olcsóbb mint itthon.
    - Denon avr-x2500h
    - Onkyo Tx-Nr686

    Még nem volt Denon erősítőm de nagyon sok teszt dícséri, viszont itt többen is írták, hogy nem valami jó a házi mozis hangja.

    Az Onkyo-t azért választottam, mert kb ugyan azt tudja mint a Denon felszereltséget tekintve (4k, hdr, 60hz-en) illetve, nekem tetszett a 608-as hangja.

    Tehát a 3-as kérdés az lenne, hogy melyiket ajánlanátok?
    Ha egyiket sem, akkor esetleg más ajánlás?

    Köszi előre is, hogy elolvastad :) tudom hosszú lett...

    https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/honda/civic/honda_civic_1.6_i-dtec_sport-21056388

Új hozzászólás Aktív témák