Új hozzászólás Aktív témák

  • #48613632

    törölt tag

    Én összeteszem a két kezemet, és leborulok, hogy olyan minőségben szinkronizálnak, mint amilyet kapunk. Nem egy remuxom van fent a NAS-on, időnként bele-, belehallgatok a cseh, szlovák, szlovén, lengyel ... stb dubbingokba, és borzalmas, de most komolyan mondom.
    Semmi érzelem, semmi élet, monoton hangfelolvasás, és még csak nem is figyelnek a mondatok hosszúságára, a szájmozgásra, a hanglejtésre, egyáltalán semmire.
    Példa: Independence Day: Resurgence ... bakker szörnyű!!!
    Ezzel szemben mi, egy érzelmekkel teli, átélt, beleélt utómunkát kapunk, és tényleg, ha nem AC3 lenne folyton, egyetlen szót sem szólnék. Radásul, bejáratott szinkronsyínészeink vannak, adott színészekre. Komolyan, le a kalappal :R
    Beszéltünk korábban erről pár mondatban, valaki említette, hogy nem jobb a DTS, az AC3-nál, csak a keverés más.
    Én ezt nem tudom pontosan értelmezni, mert akkor ezek szerint, az AC3 keverése rosszabb, és ez általános?
    Mindegy is, nem tudom, hogy mit hallok ki, de nagyon kihallatszik a dinamika különbség, a DTS és a sima DD között.
    Sajnos, nem tudom az ideillő szinonimákat, amikkel egy akusztikai jellemzőt körbe lehet írni, de nekem nagyon átjön a különbség. Ha ezt még megoldanák, térdre rogynék :)

    szerk: Azért megnéznék egyszer, egy nem angol nyelvű filmet, angol dubbinggal, bár így első blikkre, talán nincs is ilyen. Főként feliratoznak ... de lehet, hogy tévedek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák