Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shalafi66

    veterán

    válasz Donki Hóte #35920 üzenetére

    xD minden hangszóró szól, minden frekvencián :D Persze nem mindegy, hogy milyen hangnyomással.

    4-5k-nál már nem használható a 20 centis mélyközép. Igazából a HA20/12K-t 600Hz fölött nem lenne értelme használni, egy korrekt hangsugárzóban.
    A Zafírnál nyilvánvalóan nem ez volt a cél, hanem az, hogy valami szóljon. :) És gyártható legyen. Rengeteg ilyen típus van ma is, meg akkor is sok hasonló volt.

    :) Szerintem, én meg szoktam mérni a hangszórókat, és abból kiderül, hogy mire alkalmasak. Egy 15 évvel ezelőtti frekvenciaválasz mérésből pont semmi nem derül ki. A jelenlegi HG2,5 dómok annyira változékonyak, hogy nincs értelme egy másik példány tulajdonságaiból következtetést levonni.

    Az általad jelölt tartományban nincs semmi baja a hangszórónak, egy korrekten gyártott példány nyugodtan használható 3kHz fölött, persze nem akárhogyan. :) Dóm magas, csak előlapba süllyesztve, keretek és visszaverő felületek nélkül működhet normálisan, valamekkora középvonalból eltolással. A zafírnál ennek nyoma sincs, szóval kb. mindegy, mi kerül bele. :) A HD10 olyan szempontból jobb, hogy valamivel irányítottabb, kevésbé érzékeny az előlap hatásaira, de egyébként ugyanazt a tartományt fedi le, mint a HG2,5, a 1,5kHz-es alaprezonanciája miatt, még kevesebbet is.

    #35922Donki Hóte
    A B32 hangváltója a létező legjobb megoldás volt műszaki szempontból azokra a hangszórókra (M21 és D25). Szóval ez az egy sikerült. :) A dobozával semmi gond, árkategórián belül oké, olyan, mint a többi piacon lévő..

    Ezek nem személyes dolgok, nem tudsz vele megbántani. :) Mérhető és igazolható. Aztán kész.

    [ Szerkesztve ]

    12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

  • killbull

    aktív tag

    válasz Donki Hóte #35920 üzenetére

    A Reflex annyival volt igényesebb ezekben az időkben hogy a Reflex Megákba a mélysugárzó elé rakott egy tekercset. Ezeknek a Saphiroknak is megváltás lett volna a mély közép elé egy tekercs.

    Google képkeresővel tudsz keresni Reflex hangváltókat. Hogy ne csak szidjak minden magyar gyártót egy Garry hangváltó igen szép és tisztességes a Reflexhez képest, őket pl dicsérem.

Új hozzászólás Aktív témák