Új hozzászólás Aktív témák

  • DDL

    őstag

    válasz dark bit #421 üzenetére

    Mindenkitől előre elnézést kérek, mert olyat teszek amit nem szoktam.

    Édesapám fogd vissza magad sűrgősen. Ha nem veszed a fáradságot, hogy elmenj és ellenőrízd az árakat akkor kussolj. Jó mélyen. Keress hangszórókábelt amely legalább 1.6mm^2-es és kevesebbe kerül mint 300Ft/m. Namost a tömör villanydrótból 1 m ugyanilyen keresztmetszetűből kb. 30-32Ft. De ha meg veszel egy dobozt akkor lehet, hogy még kevesebb. Ennyit erről.

    Ha nem lennél ennyire cs****, *****, szűklátókörű sznob mint amilyen, akkor előszednéd a középiskolai fizikai tanulmányaidat (márha egyáltalán van) és elgondolkodnál azon, hogy vajon miért ajánlgatom folyton olcsó megoldásnak azokat amiket. De nem, hanem jössz olyan ''megdönthetlen'' érvekkel, hogy:
    - nem arra való. Hogy miért nem, arra már nem futja a szellemi teljesítményedből
    - nem arra találták ki. Szintén pazar érv.
    - mert mások sem használják. Az fel sem merül benned, hogy ennek mindössze gazdasági okai vannak. Az ilyen szobok előtti presztizsveszteség elkerülése miatt.
    Ezen kívül semmmi kérdésemre nem válaszoltál.
    Viszont kijelentesz olyan dolgokat, hogy: idézem

    ''Hozzátenném még, tévhit, ha azt hiszed, hogy egy csöves erősítővel hajde nagy hangerőt tudsz kihozni a hangfalaidból (tegyük fel vettél egyet a barkácsolt hanfalak mellé , mert csöves erősítőket, csak előerősítőnek szoktak berakni, és ehhez még vesznek csöves, ill más elven működő végfokokat. Márcsak azért is rossz ötlet csöves erősítőt számítógépből kijövő jel után kötni, mert a hangkártya az valamilyen szinten erős jelet ad, az csöves erősítőket meg bakelitekhez igazítják, ott meg marha pici a jel PC-hez képest, szóval ordasul torzítani fog.''

    Vagy:

    ''Nos, akkor vesézzük ki ezt a hangváltót.
    Egy hangváltó akkor csúcsminőségű ha:
    - minél meredekebb a levágás, ezt 24dB/oktávig csinálják mert onnantól nincs értelme.
    - minél kevesebbet torzít''
    (csak zárójelben jegyzem meg, hogy itt saját magadnak mndassz ellent)

    Következő:

    ''Magas minőségű tekercsek és nyáklemez... úristen
    Na ezen szétröhögtem magamat. Nulla szakmai tudás, full ködösítés, meg a háj end fíling. jessssz!''


    Következő:

    ''Na azóta is röhögök az ilyen kijelentésektől mint háj end kábel. van tiszta és tisztább réz meg zajszűrére plusz egy ér de ez inkább olyan mint a placebó tabletta''

    Továbbá:

    '' Ha mondjuk eltakarnám előled a részleteket és cserélgetném a kábelt akkor te serényen irogatnád, hogy melyik kábelben mi volt a jó és rosz, és a végén meg kiderülne, hogy végig 1 kábel volt benn... ez így összefügg?

    A kábel az ami a legesleglineárisabb az egész rendszerben ugye...?''


    Stb.stb.
    És most csak szemezgettem a hülyeségeidből. Amelyek sorra tele vannak tárgyi tévedésekkel, és ennek ellenére olyan tudást képzelsz magadnak, amivel nem rendelkezel. Sőt nem is mutatsz hajlandóságot a tanulásra. De ettől függetlenül bátran kijelented, hogy nincs ilyen jelenség, mert Te nem hallod, és mert nem lehet magyarázni (megjegyzem a Te kevéske tudásod alapján).

    Ragozhatnám még tovább, de akkor is ugyanaz lenne a konklúzió és a tanulság amit a #298-as hozzászólásomban írtam:

    ''Részemről nem vitázom veled ezekről a dolgokról, mert még gyakorlati szinten sem vagy olyan ''állapotban''. Nemhogy elméleti szinten. Előbb talán sok-sok zenehallgatással és kísérletezéssel el kellene jutnod arra a szintre, hogy biztosan halld a különbséget. Ezután elkezdhetsz azon gondolkodni, hogy vajh miért lehet. De amíg nem hallod addig ne akarj arról vitázni velem, hogy amit hallok az nincs, mert te nem hallod, és tudásod szerint nem is lehet.
    Igaz, hogy én nem tudok megtervezni egy dobozt 30 perc alatt, és 5 perc alatt a váltót (nekem így 6-7 év gyakorlata után már eltart 2-3 napig), viszont tisztában vagyok azzal, hogy milyen egy csöves erősítő és mit lehet kihozni belőle, ill. miért jobb és eleve strapabíróbb mint a félvezetők. Nekem nem a minőség bizonyítéka a MOSFET, stb.''


    Üdv: DDL

    Az meg aztán vérlázító, hogy úgy jelented ki, hogy nekem milyen cuccom van, hogy arról halvány lila gőzöd sem lehet.

    [Szerkesztve]

    Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

Új hozzászólás Aktív témák