Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz shalafi66 #36229 üzenetére

    Hát akkor légy megleove! :)
    Szívesen olvasnánk erről pl. blogbejegyzést - ha mást nem, rövid irodalom-ajánlót a fent leírtakhoz, amit lehetne linkelni. Én is leírtam pár alap dolgot a hifii elektronikáról. Lehetne eggyel színvonaladabban is fórumozni, mert az ez-nem-jó-az-nem észosztásszerűnek hathat. piece! :R

    Valski tanulni jár fórumozni, hogyne! A DuyAuduo-m vagy AudioDIYers-en is leírják a dolgokat. Én is tettem föl ultra beat feseserősítőket, most csak a legegyszerűbben építhető van fönt.

    Én így fögöm föl az elméleti részét, hogy egymástól olvasva lehet fejlődni és tapasztalatot cserélni arról, hogy a ma kiszámolható dolgok mennyire és mikor, hogyan számítanak szubjektíve - merthogy Te hallgatod a zenét a lánc végén. :K

    Egyesek és nullák
    A jitter, és szorosan ehhez kapcsolódva a mikrofónia (a kábelek alátámasztásáig!) ezerszer részletesen, türelmesen kitárgyalt téma a DAC-os fejeserősítős topikban. Csak ilyen fogalom-megemlítősen, ahogy most te is.
    Innentől egy-egy altémát egy értelmes embernek 2-6 hét átlátni, mi számít - ha a fórumokon leírhják a hobbizók, illetve az application note-ok vagy design note-ok, engineering note-ok. Ezeket is be lehetne linkelni topiknyitó hsz-be pl... Nálam blogban van. Ez egy hobbi fórum, nem személyes jószakit topik. :B

    Azt, hogy a számításból mi mennyire számít a lakószobai gyakorlatban, tapasztalati szinten lehet szerintem csak hitelesen megközelíteni (ma még?), mert lövésünk sincs, hogy a mérhető dolgokban mit kéne tettenérni a hangminőség jósolhatásához. Ez is gyakran leírt dolog a másik topikban, sokak által megerősítve, de Rob Oease is leírta a könyveiben, mert Linsley Hood is már 15-40+ éve azt a tapasztalattal kapcsolatban, ami ma sem változott. :)

    [ Szerkesztve ]

    Oh yeah!

Új hozzászólás Aktív témák