Új hozzászólás Aktív témák

  • dark bit

    tag

    válasz DDL #341 üzenetére

    Körbeküldtem e-mailben ezt az UTP kábelezést a kollégáknak :)
    Egy levelet kiemelnék:

    ''Hm, szerintem az lehet a dologban, hogy az utp sodrott, és emiatt a dobseprű valóüszínűleg k***ajól érvényesül, és a kábel játékos (milliók játszanak UTP-n keresztül..), és mégsem harsány, nem színezi túl, emellett igen jó lehet a részletező képessége is. Ráadásul az UTP-ről már a pattintott kőkorszak óta
    tudják - és ez a legfontosabb - NEM ÉRDEKES A KÁBEL IRÁNYA!!!
    Hát nem tudom, szerintem mindössze annyi történt, hogy a tag kipróbálta, hogy vajon elmegy-e a hang egy utp kábelen keresztül is... és nicsak, ba**ki fémből van,
    és vezet, mik vannak....
    Mellesleg nekem évekig telefonzsinóron ment a nagyszobában a hifinek a
    hangszóróihoz a jel. Igaz, ott tényleg lehetett érezni a különbséget amikor lecseréltem (220-as kábelre), de ez főleg annak tudható be, hogy a telefonvezeték
    nagyon vékony, és így elég nagy ellenállása van 5 méter alatt. De én azt mondom, ha lehetne a vezetékekkel a hangtartományban hangot bármilyen módon is módosítani, befolyásolni, színezni, akkor ba**ki már rég használnák. És a highend fanok ráfognák hogy ez mért is sokkal jobb mint a hagyományos kondenzátoros
    szűrés... (De ami miatt ez pláne használva lenne, most gondolj bele mennyi különbség van árban egy egyszerű vezetékdarab meg jópár kondi és plusz még aktív elem között) De érdekes módon ilyenről még csak a több száz mega és a gigahertzes tarományban hallottam, ott fasza szűrőket csinálnak egyszerű pár centis koaxal. De ott már azt használják ki, hogy a jel hullámhossza összemérhető a kábeldarab hosszával. De még a 20Khz-es hangnak is több száz km a hullámhossza...'' [/]
    :))
    Elnézést a terjedelemért.
    Viszont beleültetted a fülembe a bogarat, úgyhogy elkezdtem mérni a dolgokat.

    [Szerkesztve]

    d[-_-]b Cool Walley

Új hozzászólás Aktív témák