Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz ozzy711 #1679 üzenetére

    Szerintem ez egy afféle zsonglőrjáték kicsit, hogy a tápon a terhelés mennyire merítgeti le a kondiblokkot két töltési csúcs között, ami ott marad delta, az a ripple kb, ezt pedig - ha nincs mögötte tápszűrés, stabi, egyéb, hanem csak így nyersben az egész - arra elég, amire elég, ekkor lehet a legnagyobb igény arra, hogy adj még hozzá, ha viszont szűrsz mögötte combosan és/vagy stabizol, akkor elég lehet már a mostani meglévőd is.

    De a két vélemény nem zárja ki egymást, szóval biztosan nem rontja el, ha teszel hozzá, csak ügyelj a diódákra, hogy full nulláról indítva a motyót, bírják azt a (mennyi is?) :) időt, míg a kondik megtelnek, mert üresen kvázi rövidzárhoz hasonlóan hatalmas áram megindul - nagyonpici időre persze. Szóval nálam reccsent már meg 1N4001 mikor hülyeséget csináltam. Egy fojtótekercs és mikor feltöltött a kondiblokk, egy ezt áthidaló is megoldás, de nem szép, illetve ha idővel elkezd gyengülni a kondiblokk és egyre jobban és jobban van cibálva emiatt a diódahíd, előbb-utóbb eléri ismét a limitjét ( =peak terhelés megengedett időnél tovább tart). Én azóta nagyon körültekintően növelek kapacitást. De Te toljad csak, Nálad minden disznó ;] :))

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák