Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz ozzy711 #1534 üzenetére

    Nem a hő miatt, azt látom, hogy mennyi, hisz írtad előtte, csak így elképedtem, de hát újra és újra szokni kell, hogy ez milyen egy brutál projekt :D

    Örülök, hogy tűnnek el a nyűgjeid :K

    Nálam a kis fejes csöviben van most egy kis búgás, 150VA-es elektris gyantával kiöntött fémházas toroid, a full-full alulgerjesztett stb. típus. Viszont nem hiszem, hogy DC, a pufferkondik 15-éves noname-ek (Daewoo), behasználtam őket építéskor.. szerintem lassan cserélem őket és lehet még növelem is a kapacitást, diódáknak belefér. Földet már összevissza pakolgattam + eleve csillagpontos, stb.. de már túl vagyok vele mindenen, semmi, ugyanaz. Trafó izoláció szintén rendben, kábelek hogy hol mennek és hogyan, szintén ... Tápszűrés nincs, pufferkondik után megyek egyből a csövekre, ez az anódfesz, szóval meglátom, a kondicsere hoz-e valamit a konyhára. Nagyon bízom benne, hogy fog. Ha nem, akkor befogok egy stabit, ami átfog úgy 30+ V körül, megemelem a potenciálját 280V-ra (ez lesz a lebegő "földje" és a 300V-os DC-t bestabizom vele, meglátjuk. (Amúgyis 280V kell "hivatalosan" az áramkörnek, most 300-on megy, simaliba ez is, de legalább stabizhatom nyugodtan). A gondom inkább az, hogy nem férek helyileg, úgyhogy átépítés jön másik (és egyúttal szebb) házikóba.

    A nagy csövi nem halad, az fontosabb lenne, mert 4 cső kivételével megvan minden és csak össze kéne forrasztani. A pákámat kidobtam, néznem kell egy újat... kicsit most megakadtam, de jó lenne április végére befejezni a szoba csövest, aztán beröffenteni, fűtéssel járatni, majd DC servo-t nullázni, bias-t beállítani és tesztelgetni. Meg a két bordát felfúrni az oldalára, meg valami pasztát lőni az oldala és a bordák közé (ajánlásod van esetleg ? Arctic MX4 nagytubusos kiszerelésben??) :D

    [ Szerkesztve ]

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák