Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Damage

    senior tag

    válasz mirci18 #313 üzenetére

    Mi is együtt intéztünk mindent. Senkitől nem kértünk sem anyagi, sem másféle segítséget (ez nem azt jelenti, hogy ne kaptunk volna).
    A meghívókat mi is magunk terveztük, de nyomdai úton nyomtattuk ki, speciális papírra és borítékkal. Az ültetőkártyákat szintén mi készítettük, de azt csak sima papírra nyomtattuk. A menülapot és az asztalszámozást is (de ez állványos fotókeretbe került, emiatt szintén elég volt a sima papír).

    A köszönőajándék is saját készítés.

    A dekorról egy kedves fiatal Hölgy, Nóri gondoskodott!

    A tortát az egyik Unokanővéremnek köszönhetjük.

    A ruhát az egyik jó ismerősöm készítette egyéni megbeszélés alapján, aki profi varrónő. Neki is köszönjük a munkáját! :)

    A helyszín csodálatos volt, minden a megbeszéltek szerint zajlott. Az ételek finomak voltak (éjjel marhapörkölt). A felszolgálók profi módján viselkedtek, a szálloda managere végig rendelkezésünkre állt. A szobák kényelmesek és nekünk kedveskedtek is 1-2 aprósággal. Másnap késői reggeli, és tovább maradhattak a vendégeink a szobáikban. A korlátlan italok normálisak voltak (2dl Coca-cola termékek, 100%-os Cappy termékek, víz, sör, üditő, kávé). A röviditalokat mi vittük előzetes megbeszélés alapján, mindent visszakaptunk, ami megmaradt (több liter házipálinka, Baileys, Finlandia, Ballantines, Bacardi stb.). Semmire nem volt panaszom, minden Ft-ot megért (mindenkinek bőven adtunk borravalót, és 1-2 ajándékcsomagot, amit előre készíttettünk 1-2 embernek).

    Az autó: saját autóval mentünk volna elvileg, de végül az egyik unokaöcsém furikázott minket az autójával. Pénzkidobásnak tartottam volna a bérlést (egyik ismerősöm ingyen felajánlotta a limuzint, mivel másodállásban limuzinsofőr, de nem éltünk vele). Sokan felajánlották a saját autójukat, nem igazán foglalkoztam vele. Így végül egy új fehér Octavia-val mentünk, ami külön kérésre nem volt feldíszítve (pénzkidobás).

    (#315) *Ropi*
    Az ISO 6400 bőven elég. 70D-hez viszonyítva az 5D mkIII sem egy zajmentes bajnok ISO 1600 mellett sem. A fotósunk néha 1/640 mellett fényképezett 50-es fix obival ISO 1600 mellett. Nem is értem! :D
    Nem a saját gazdája volt. Öcsém kérte el a munkahelyéről a gépet (reklámokat gyártanak), a fotósunk öcsém munkatársa volt, de visszaült az iskolapadba. Ezek ellenére is köszönjük a munkáját és a képeket! :) Persze néha elvettem a gépet és én is készítettem 1-2 képet. Vittem még a saját gépeimet (70D, 40D, 350D) és mellé 1-2 objektívet 10-18-tól 70-200-ig. A 400 5,6 itthon maradt. :)

    (#318) *Ropi*
    Ezzel se volt dolgunk szerencsére. Megadtuk a dekoros Hölgynek a Hotel elérhetőségét. Előző nap elkezdték díszíteni a termet. Megbeszéltük, hogy meddig kell lebontani a dekort. Ez mind benne volt az árban és a takarítás is (a teremben padlószőnyeg volt).

    Süteményeket is bevihettünk. Egy Budapesten elismert helyről szereztük be ismerős által, rengeteg volt belőle. A maradékot (ami nem azt jelenti, hogy félig megrágott sütikről lenne szó) ott hagytuk a személyzetnek.

    A gyűrűket egyedileg készíttettük. Sok ékszerboltban megfordultunk. Volt olyan (csepeli) hely, ahol unot fejjel elénkvágták az ezüstgyűrűket. Miután szépen szóltunk, hogy hagyományosabbra gondolunk, elénk tették a 30-40 ezres (aranyozott?) karikákat. Megköszöntük és továb nézelődtünk. Egy az Andrássy úton lévő boltból rendeltük meg, ahol sokkal normálisabban álltak hozzánk. Egyedi elképzeléseink figyelembevételével készítették el a gyűrűket. Nem hordok és nem is hordtam ékszert ezelőtt. Fontos volt számomra, hogy legalább addig megmaradjon, amíg élek. Masszív, stabil darab lett, de konzervatív! :)

    Az étkezésről: megérdezték, hogy az esküvőn résztvevő szolgáltatók milyen menüt kapjanak. Megelpődöttségemre elárulták, hogy sokan ún. "szolgáltatói menüt" kérnek az esküvőn résztvevő zenészeknek, CM-nek, vőfélynek, fotósnak stb. Természetesen ugyanazt kapta mindenki, amit mi (és még pakoltunk is nekik utána kaját az ajándékcsomag mellé). És akkor is így tettük volna, ha nem lettek volna alapból ismerősök. Ugyanúgy a vendégek mellé ültettük őket, igaz, volt az ismerettségben átfedés. A fotós a hozzánk legközelebb lévő asztalnál ült az öcsém mellett (volt munkatársak). Ebből a szögből látott ránk legjobban és az egész teremre. Körasztalok voltak.

    Én sem szeretném, ha idegenek bármi áron eljöhettek volna az esküvőmre. Lehet, hogy valakinek megéri, nekem nem! :)

    Nem volt probléma, hogy ne álljanak be a fotós elé. Igazából nem is kelett szólnom miatta. Mindenki tudta a véleményemet ezzel kapcsolatosan. Nem álltak be elé, nem ugráltak be elé (kivétel, amikor behozták a tortákat), de akkor mindenkit megkértem a magam stílusában, hogy menjenek már ki a képből. Egy idő után magunkat is száműztem, hogy csak a torta legyen körbefotózva. Azért a többesszám, mert a születésnapom is akkor volt, kaptunk jó pár tortát! :D

    A CM-ről még nem ejtettem sok szót. Szintén ismerős és hivatásszerűen ezzel foglalkozik, Profi volt! Többen elkérték a CM, DJ, dekoros, tortakészítő számát is.

    Összefoglalva: minden fillért megért, feledhetetlen élmény volt! :)

    Mindenkinek kívánom, hogy legalább ennyire hatalmas élményben legyen része, de inkább egy életre szóló kapcsolatban! Nekem nem voltak elvárásaim előtte, nem is idegeskedtem, de minden várakozásomat felülmúlta ez az este! :)

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Új hozzászólás Aktív témák