Új hozzászólás Aktív témák

  • mirci18

    addikt

    válasz *Ropi* #398 üzenetére

    pont úgy, mint ahogyan az is elvárás, hogy még a szerződés aláírása előtt autózz el a párhoz (hasamra csapok: teszem azt) 200 km-t (Oda-vissza 400!) személyes találkozásra, ha pedig belekalkulálod az árajánlatba (mert ugye összesen nem csak egyszer kell elmenni, hanem 2-3-4x) akkor persze túl drága vagy. ;) De erre is van több megoldás: az egyik, hogy ők jönnek el hozzád. A másik, hogy elmész hozzájuk önköltségen, ha viszont nem jön létre szerződés, akkor az útiköltséget ők állják. ;)

    1: Nem fogok rendelni egy embert sem 200 km-ről mivel ha gond van elérhetetlen ilyen távolságból plussz ő is nehézkesebben intézkedik.

    2:Mi mindenkihez mentünk személyesen mert max 30-40 km-re volt mindenki.
    Mi mentünk mindenki elébe mivel mi igényeltük őket.
    Egy szolgáltatótól sem vártam el hogy csak értem külön elautózzon.

    "Nekem se és másnak se nézik a belefektetett munkáját. Többször volt már nekem is úgy hogy eggyezkedtem leendő megrendelővel."

    Nálunk bevált, próbáld meg Te is: világíts rá az embereknek, hogy az amit Te tudsz azért ér annyit, mert van benne x évnyi tanulásba fektetett időd és energiád, plusz a felhasznált eszközparkod anyagi vonzata. Azt a minőségű munkát, amit Te adsz ki a kezeidből, annyiért tudod megcsinálni - ha ez nem tetszik akkor választhat mást is, csak az valószínűleg nem lesz ugyanolyan.

    Az a baj hogy a mai kapitalista világban minden pénzcentrikus.Tehát nem fogják értékelni a munkám egy adott helyen ha túl drága vagyok.
    Egyszerű példa nálunk vidéken el tudsz adni egy szelet sütit 250-300 ft-ért cukrászdában többért nem hiába van benne szíved lelked.
    Pesten megadják az 1000 ft-ot hiába adod ugyanazt semmivel sem többet.

    Nekem elismerik a munkám és keresnek is de van egy nagyon jól behatárolt összeg keret ami fölött nem keresnek és ez egy alacsonyabb összeg.
    Nekem ezzel nincs gondom mert csak hobbiként űzöm a tevékenységem és nem a pénz motivál elsősorban.

    Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

Új hozzászólás Aktív témák