Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    válasz mirci18 #333 üzenetére

    "Én nem kértem meg a násznépet. Engem nem zavart ez hogy egyszerre 10-en fotóznak."

    Az jó, ha fesztelenek tudtok viselkedni akkor is, ha többen fotóznak: ahogy Damage helyesen gondolja nem Számotokra probléma, hanem a fotós(ok) / videós(ok) számára. A gond ott kezdődik, amikor a megbízott szolgáltatók munkáját nehezítik meg az amatőr, ám de annál lelkesebb rokonok és barátok azzal, hogy kitakarják a lényeget, szétvakuzzák a képeket, stb...Itt van néhány "epic fail" kép (már 10 éve is ez volt a divat: nem kellett hozzá sem okos telefon, sem tablet). :)) A szolgáltatók ilyenkor két dolgot tehetnek: egyrészt - jó pszichológusként - röptében kezelniük kell tudni a helyzetet, másrészt az is benne van a pakliban, hogy nincs benne a munkaköri leírásunkban a vendégekkel való szájkarate: ennek jó esetben már eleve meg sem kellene történnie, ha a pár vagy a CM / vőfély korábban megfelelően tájékoztatta a vendégeket. ;) Pl. gondolj bele: fotósként a gyűrűhúzás közben 1 db rövid mondatba összesűrítve kell megértetned a Téged majdnem félrelökő nagybácsival (aki ráadásként a péklapát méretű tabletjével folyamatosan előtted hadonászik), hogy fotósként azért fizetnek, hogy a lehető legjobb képeket készítsd el - tehát azzal, hogy ebben megakadályoz gyakorlatilag a párnak okoz (anyagi) kárt. ;)

    "Csak soha nem értettem hogy mi értelme fotózgatni rossz helyről és szögből embereknek hogyha úgyis lessz elég fotó és video a szakemberektől."

    Mert az amatőrök inkább lelkesebbek mint tudatosabbak: ezért ők az amatőrök. :D Tudásban* amatőrnek lehet pro felszerelést a kezébe nyomni, attól még ugyanúgy amatőr képeket fog készíteni. Ők nem látják át azokat a helyzeteket, amiket a profik a rutinjukkal simán megoldanak: ilyenkor mindig örülök amiért ketten dolgozunk Ildivel, mert ha az egyikünk elé éppen beáll valaki, a másikunk még jó eséllyel meglövi amit kell, de ha csak egy fotós van, akkor ott eléggé foghíjas lesz az anyag. ;)

    *Azért írtam tudásban amatőrt, mert megkülönböztetünk felszerelésben amatőrt is: ők tudásban magasabb szinten vannak, csak a felszerelésük korlátozza őket.

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák