Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz RVR400 #40 üzenetére

    Epox alaplap is volt nalam ami kavefoltos kondis volt, meg P3-s Soltek is

    nagyon nem csak az 2000-2003 koruli Abit-kra volt jellemzo ez, csak azoknal elobb kijott a tuningolas okozta magasabb hoterheles miatt, meg kb csak ok kaptak publicitast

    meg volt amikor ugy volt nalam egy "gamer" PC, hogy a 1.4GHz-s alaporajeles K7 CPU-n egy a korabbi 6-700MHz-s Duron-rol megorokolt hutocske volt...vmi Soyo alaplap volt
    kicsi lapos aluborda, meg rajta a 60mm-s venticske, ami nem forgott gyorsan se, hogy halk legyen
    arrol tuti nem valt le annyi levego korben a kondik fele, hogy azok is kapjanak elkezlab hutest, plusz meg a VRM-tol is tuti kaptak alulrol-oldalrol a termikus kikepzest

    lett volna egy normalisabb meretu hutobordas es 80mm-s ventis kuler ra 5-6k (Titan T5*...), meg ~8k a kondik csereje
    ...de ezen le volt akadva tulaja, hogy az milyen sok

    sosem volt puposkondis Abit alaplapom, pedig uveghangig huztam vele a CPU-kat
    mondjuk mindig volt is a hazban elol-alul befujo es hatul-fent kifujo venti is
    meg a tapegyseg is dual ventis Enermax volt, ami elszivta levegot a CPU felol is, szoval nekem nem "allt" a meleg levego a hazban
    a dVGA-nal a hatso kartyahelyeknel a mai napig mindig kiveszem a zarolapokat a hazbol, ott is szabadabban tudjon kifele menni a "meleg" levego... az I/O shield-t se rakom be soha

    *: nekem egy ilyennel ment 2GHz-n, kesobbi egy "mobil Barton" 2.4GHz-n is, ami a 80mm miatt tobb levegot mozgatott kisebb rpm-n is, meg magasabb bordazat miatt volt eleg hutofelulete is

    kici-occo-joleszazvazze hutokkel meg sosem ertettem miert kell bohockodni

    kesobb volt egy MSI dual K7-s lapom is (K7D-Master, MS6501), annak VRM-jen a FET-ken ~15mm magas hubordak voltak gyarilag
    akkoriban ez elegge ritka volt

    [ Szerkesztve ]

    több drón kell ;P

Új hozzászólás Aktív témák