Aktív témák

  • erdoke

    titán

    A történet a következő:

    A feleségemnek van egy unokatestvére, aki boldog családban él, három gyerekük van (hetedikes lány, ötödikes lány, másodikos fiú). Meglehetősen szerény körülmények között élnek, és akkor még enyhén fogalmaztam. Több éves küszködés után sikerült egy kis falusi egyszobás házikóból egy másfél szobás, lényegesen jobb állapotúba költözniük. Egyébként mindkét szülő dolgozik.
    Mi viszonylag gyakran járunk hozzájuk, nagyon jó fejek, és meglepően önzetlenek, a lehetőségeikhez képest különösen. Igazából az alapvető dolgokban nem szenvednek hiányt, de egy (szerintem) fontos dolog nagyon távoli álom számukra: egy számítógép.
    Mondanom sem kell, hogy három iskoláskorú gyereknek a játékon kívül mekkora szüksége lenne egy gépre a jövőjük érdekében. A szülők is látják ezt, és a meglévő lakáshitel mellé újabb vásárlási kölcsönt akarnak felvenni. Bár maga a kölcsön elkerülhetetlen lesz, két dolog motoszkál a fejemben:

    1. Az adott esetre vonatkozóan valamiféle jótékonysági felajánlást hirdetek meg itt a Prohardveren. Nyilvánvaló, hogy mire van szükség, a nagyobb dolgokat úgyis meg fogják venni hitelből. Viszont sokat segítenének olyan jól használható alkatrészek, mint pl. egy-két házventi, egy egér, egy billentyűzet, esetleg régebbi ATX-es ház, stb. Jómagam (jó példának, de egyébként is) egy 17''-os Philips monitorral és valószínűleg egy Chieftec táppal szállok be az akcióba. Ők még nem tudják pontosan, mi vár rájuk, de nagyobb dolgokat, és főleg pénzt, nem is fogadnának el (tőlünk se).

    2. Találkoztam már itt is hasonló témával, de ott inkább komplett konfigurációkat kerestek a rászorultaknak. A második dolog, ami ezért megfordult a fejemben az, hogy az összegyűjthető alkatrészeket (nyilván az egyes pontban csak egy-egy jól működő darab az ''igény'') valamilyen formában hosszú távon is lehetne így hasznosítani, talán van is ilyen alapítvány, Kht, akármi. Ha tudtok ilyenről, akkor ez a topic lehetne az oda történő hardvergyűjtések helye is. Ez esetben oda is próbálok majd valami használható alkatrészt felajánlani.:)
    Hosszú távon a nickem természetesen törölhető lesz a téma címéből.

    Előre is kösz.

    PS: Ma este már nem leszek, majd holnap próbálok egy upot nyomni.:)

    [Szerkesztve]

    A legjobb aláírás a héten

Aktív témák