Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csabyka666

    addikt

    Üdv!

    Portnyitáshoz kéne egy kis help! Adott egy "Conceptronic C54BRS4" típusú multifunkciós router, és egy kábelmodem.

    A gondom a következő: eddig DSL internetem volt, de eléggé megdrágult, és kábelesre váltottam. A DSL nettel frankón be tudtam lőni a portot a torrent-nek és a DC-nek (hogy aktív legyek), de ezzel a nettel egyszerűen nem sikerül. Van valami külön trükkje?

    Így cselekedtem:
    Portnyitás a routeren (192.168.2.202-es gép fele, 1415-os port (TCP-UDP egyaránt)), a gép ip-jét fixáltam a már említett 192.168.2.202-re, átjárónak megadtam a router ip-jét, és a 2 DNS címhez beírtam amit a router dobott ki.
    Namost, ugyanezt csináltam DSL netnél is, és akkor jó volt kapásból. Most is tölt, de a torrent pofázik, hogy a 1415-ös port nincs nyitva - magyarán passzív módban vagyok.

    Jah, a kapcsolódás típusát természetesen átraktam PPPOE-ről Dinamikus IP-re, de hát net az ugye van...

    Meg a router is kapott egy hardveres resetet, hogy ne zavarjon be a régi beállítás, de eredménytelen...

    Ötlet valakinek? Én kifogytam...köszi előre is!

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    Hali!

    Véleményem szerint semmiképpen sem vírus van a dologban, hanem valami ütközés a két kütyü között. Akkor előről:

    Ugyebár ADSL net, akkor kell egy modem (vagy ha ilyen kombo cucc, akkor modem+router). Először nézd meg úgy, hogy a wireless részét kihagyod, tehát csak simán dróton teszel rá egy notit vagy egy asztali gépet. Ha akkor jó minden, és úgy megy, ahogy kell, akkor eddig stimmel a dolog.

    Akkor ha jól lértem, akkor a másik routert te AP-ként akarod használni...? Mert ha igen, akkor át kell állítani (bár általában azon szokott lenni) AP módba a készüléket.
    Amúgy az a személyes tapasztalatom, ha ilyen AP-s dolgokkal próbálkozik valaki, akkor egy sima wifis router kevés szokott lenni ide. Multifunkcióssal célszerű próbálkozni...én is szívtam hasonlóval a nyáron.

    Remélem, tudtam segíteni.

    Sok sikert!

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    Üdv!

    Szerintetek miért van az, hogy ha böngészek (de főleg, ha megy a torrent kliens is), akkor beakad a zene? Utánaolvastam, és azt írták, hogy a késleltetések okozzák, így feltettem a DPC Latency Checker-t, és úgy tűnik, tényleg az a probléma, mert amikor üresjáratban megy a gép, akkor végig a zöldben van, 200us körüli értékek jönnek, aztán ha ráfrissítek egy weboldalra, akkor kiugrik 8000us-re, és ilyenkor gyakran beakad a zene is.

    Próbáltam több lejátszóval, tettem a gépbe másik hálókártyát (az alaplapi sajna nem működik), a driverekkel is szórakoztam, de semmi változás. Ugyanúgy beszaggat az alaplapi, és a külső USB-s hangkártyával is, a zene formátumától (mp3, flac, mindegy mi...) függetlenül.

    Mondjatok valami okosságot légyszi, mert megőrülők tőle! Valamikor napokig jól működik, de van, hogy meggondolja magát, és állandóan beszaggat. :(

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz csabyka666 #5220 üzenetére

    Úgy néz ki, ezzel megoldódott a probléma, de én még várok egy pár napot a kijelentéssel.

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

  • csabyka666

    addikt

    válasz club1 #5222 üzenetére

    Ezt nem teljesen értem. Milyen mindenféle programot?
    Megoldást kerestem, és talán meg is találtam. Vagy van, amiről nem tudok? Ha van más, működő trükk, szívesen hallgatom.

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Új hozzászólás Aktív témák