Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tibi1218

    csendes tag

    Sziasztok!
    Most olvastam bele a topikba, és megosztanék én is pár tapasztalatom az elmúlt pár napból. Én kínából rendeltem be kamerát és NVR-t. Nem sokat olvasgattam előtte inkább az ottani vásárlók véleményére támaszkodtam. 1280*720P 1.0MP Ip kamera ONVIF szabvány, kültéri, IP66 kemény 6200 forintomba fájt :) (nem egyszerre rendeltem a vám miatt) mivel melóztam csak kicsit volt időm teszteli magában rádugva egy routerre, de elnyerte a tetszésem így ma nekiálltam az alapok kiépítésének és elmondhatom hogy az első kamerám a helyén van :D NVR-t még várom lehet jövő héten megjön.

    A tetőre kb 6 méter magasságba fel lett rakva, pont azt látja amit kell a gyári 3.6 os lencsével. Most jelenlegi helyén ilyen képet ad:

    KÉP
    KÉP2
    csak printscreenelt képek, 32 colos monitorrol.

    Tervek szerint biztosan lesz még mellé 2 db. éjszaka is meglepően jó képet adott elég nagy távolságon is. majd rakok fel olyan képet is ha nem felejtem el. Szerintem ár érték arányban nem rossz kis kamera.

    Padláson van egy 4 portos switch, én vezetékeztem, én dugóztam. 2 érpáron megy az adat, másik kettőn megy az áram. (POE) szabvány szerint, annyi változás hogy nem veszek csili vili cuccokat hozzá hanem az a két érpár fixen rá van kötve a központi 12v trafóra. Ahogy méregettem kb 30 méterig megy át rajta a 12v úgy hogy még a shuttert bírja mozgatni, és az infra ledek működnek. 50 méteres vezetéken már ujraindult ha be akart kapcsolni az infra, nem volt elég kraft. szóval elég egy utp kábelt elvinni a kameráig amin megy az áram is. (max 30 méterig).

    Eddigi költségek:
    Kamera: ~6500
    NVR: ~12000 (8 portos analóg / digitális) winyó nélkül
    100m UTP + 30db RJ45 dugó plusz GLS = 6500 (fele vezeték tuti megvan még)

    [ Szerkesztve ]

  • Tibi1218

    csendes tag

    Este megpróbálok egy összegzést írni. Ma jött meg az NVR, :DD már bekapcsoltam, megy de még nem volt időm tesztelni mindent, volt egyéb dolgom is, fals infókat meg nem akarok megosztani, :) azért nem írtam linket sem az első hozzászólásomban sem.
    Örülök hogy ennyi embert érdeklődését felkeltettem. ;) Én is szeretek olvasni bővebb tapasztalatokat, de sajnos kevés konkrét infót osztanak meg a végfelhasználók. :(

    [ Szerkesztve ]

  • Tibi1218

    csendes tag

    A tapasztalatok a következők: Ár érték arányban szerintem jó vétel a kamera biztos vannak jobbak szebbek tartósabbak de nekem a célra megfelel, jó vételnek gondolom, bocsi hogy így elmaradtam az írogatásokkal de eléggé összejönnek a dolgok mostanában! A kamera maga, áramra és hálózatra dugva, jól boldogul. részletesen beállítani számítógépen keresztül lehet (NVR-n nem lehet mindent de ezt majd később). alapból 192.168.1.10 es címet kér. érdemes átállítani az alapról pl .110 re mert most hogy megjött az NVR annak is 1.10 volt a címe. gondolom kicsit veszekednének, és a további kamerák bővítésekor is gond lenne. A beállítása alap szinten nem bonyolult. Tud magyarul is a kezelő szoftver és az NVR is de csak fordítós szinten szóval van ami nem éppen azt jelenti mint ami oda van írva, szóval ajánlott az angolt felületet átnézni először.
    Először számítógépen néztem a kamera képét, de ott nappal néha be be akadt 2-3 mp re a kép (AMD 4 mag), másik gépen nézve (intel 2 mag laptop) csak 1, nagyon max 2 mp re akadt be a kép. nem a kamera hibája nem tudja megfelelő prioritással dekódolni valószínűleg nem is a64 bites a program amit mellékeltek. Éjszaka mikor kisebb az adatfolyam mérete az intel 98% ban jól boldogult vele. NVR en egyáltalán nem akad a kép max ha a hálózatot nagyon leterheltem másolásokkal stb. de közel sem annyira mint gépen. 25 fps elég folyamatos képet ad főleg nappal, lehet képkockázni a visszajátszásokat.
    Telefonon szinte sosem akadt (galaxy s5, kb pont ugyan az mint az NVR nél (teljesen jó)).
    A kamera dupla adatfolyamot tud ami hasznos ha pl mobil nettel néznénk rá az otthoni kamerára. fő adatfolyam pl 720p 25 fps jó minőség, az extra atfolyamot meg beállítjuk csak 10 fps re és valami roszabb minőségre máris fele annyi net kell hozzá és a lényeg látszik, különben egy gombnyomással lehet váltani telón is a hd/sd stream között. Ha itthon vagy érdemes local címen csatlakozni a kamerára nem terheled vele a neted, kívülről pedig Ip vagy domain cím alapján, a megfelelő fiókok létrehozása után, port nyitás után stb minden gond nélkül elsőre fel tudtam lépni.

    NVR ről pár szót. HDMI és VGA is található rajta, teljes mértékben jó képet ad, egyszerre mindkét kimenet használható. HDD-m még nincs benne a visszajátszás funkciót nem tudtam tesztelni illetve a felvételt sem. Alapból 720 p kimenettel indult így a régi 15 colos monitoromon nem bírtam elkezdeni a beállítást kellett a HDMI. ip kamerát egyből megtalálta felhasználónév jelszó után fel is csatlakozott rá egyből volt kép és minden ami kell. beállítani az ip kamerát nem lehet olyan részletesen mint gépről, de igazából azok a funkciók amik nincsenek benne egy átlag felhasználó soha az életben nem fogja /meri átállítgatni.
    ez egy gyors cikk, de tuti jelentkezem még.

    Ja jelenleg az elmúlt egy hétben gépen ment a szoftver az vette fel a következő videót is amit mellékelek. mozgás érzékelésre van beállítva és az úttest már nincs benne. szerintem ez a része is korrektül működik bár NVR el lesz az igazi a néhai kép fagyások miatt. (nem gépre van optimalizálva)

    Video1
    Esti kép(teló kliensel)
    NVR1
    NVR-belso-2dbsata
    32" on a kamera kepe, nem fulhd felbontásban( AZ NVR kimenete)
    4 kamera mod, menukkel
    NVR főmenü

  • Tibi1218

    csendes tag

    válasz VANESSZA1 #1690 üzenetére

    Network Video Recorder vagyis NVR. De ha elolvastad amit írtam abból szerintem kiderül mivel IP kamerát nézek vele, távolról is elérem (az ip kamerát és a rögzítőt, vagy direkt képet nézek vagy rögzítőn keresztül) nem csak LAN (helyi) hálózatról. UTP kábelen kívül semmit nem használok (szóval nincs KOAX) és ha az osztott kamera nézetes képet nézed látszik a 8 kamera (mivel 8 csatornás) neve ami a konfigurálatlan állomásoknál D02 pl. (vagyis digital csatorna 2). :) remélem így már pontos vagyok.

    [ Szerkesztve ]

  • Tibi1218

    csendes tag

    Arti 1, igazad van van rajta BNC is tud analógot is de vagy ez vagy az. a mixelt tudása nem valami fényes. azért ezt rendeltem mert olcsóbb volt mint amin nincs BNC csati. Én a költséghatékonyságot néztem minden alkatrésznél. a lehető legolcsóbban címszóval :)

    Kamera1
    Itt a link ez a fajta kamera van nekem is jelenleg, fekete színben.

    [ Szerkesztve ]

  • Tibi1218

    csendes tag

    válasz Arti1 #1695 üzenetére

    A költséghatékonyság a POE re is vonatkozik és a kábelre is. :)
    Nekem elég bonyolult itthon is a hálózatom, nagyon hosszú a ház, és még emelettel is spékelve van. kb 60 méter az utcától az én legutolsó szobám az emeleten :D plusz van pár hálózati eszköz és gép a házban. ebbe most nem mennék bele részletesen.
    Nálam a lényege az egésznek hogy padlásra húztam egy UTP szálat ami a fő hálózati routerembe megy, egyedül ez oszt címeket automatikusan többi csak átjáró. (egyszerűsítve minden) Piacon belebotlottam egy tp-link switch be amit kemény 500 forintért megvettem. na most ez lett berakva a padlásra egy központi helyre ami kb mindentől egyenlő távolságra van. (leendő kamerák helye amik már úton vannak).
    A switch mellett van egy táp ami az áramot adja. innen kezdődik a csavar. 12v/5A táp
    Ez a 4 kamerámat elméleti síkon teljes mértékben kiszolgálja. mivel még mindig a pénzt tartottam szem előtt nem vettem semmi csili-vili átalakítót, és mivel úgy is én krimpelem a vezetékeket 4 szálat szabvány szerint bekötök másik 4 et szabadon hagyom amin megy az áram. Kamerából olyat kértem aminek külön van az áram dugója mert így könnyebb ráforrasztanom a tápot, és ha nem működne még mindig van lehetőségem helyi (kameránál) áram betáplálásra. ha alapból POE kamerát rendelek akkor igaz hogy ott csak be kellene dugnom de ha valami miatt nem menne át elég áram akkor még többet kellene szenvedni.
    Szóval így néz ki az egyéni krimpelésem: Egyéni "POE" Krimpelés :U

    A KÉRDÉSEDRE A VÁLASZ RÖVIDEN:

    így nem kell vennem kameránként egy pár POE cuccot ami beleviszi a kábelba az áramot, zseben marad az a 800 forint is ami esetemben 4 kameránál már 3200.

    Eddig összesen költöttem: ~6500 kamera; 2000 Krimpelő(szégyenlem de még nem volt); 12.000 NVR(HDR (kinek mi)); 6500 GLS futárral:100M UTP / 30db RJ45(és még kb 50 méter kábelem van); 3000 a központi inverteres TÁP; 500 SWITCH padlásra.

    Összesen: 30.500. és már megvan a rendszerem alapja 4 kamerára (TÁP miatt)

    Ha kibővítem 4 kamerára akkor fogok tartani ~ 50.000 forintnál. :) szerintem egy 4 kamerás rendszerért nem rossz ár. Főleg így hogy szereléshez szükséges segédeszközök is vannak benne. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Tibi1218

    csendes tag

    válasz rolika52 #1700 üzenetére

    Gyors átolvastam amit írtál, én sem vagyok veterán a témában de megosztom gyors én hogy kezdeném. Nem néztem utána a kamera és NVR tipusoknak, mert a kérdésed legtöbb részéhez nem is kell. A lényege hogy egy alhálózaton legyen az összes kamera, és az NVR.

    Először a kamerákat külön rádugdosnám egy routerre, a hozzá kapott szoftverel belelépnék és a network részben átírnám az alap címét. pl nekem alapból 192.168.1.10 es címet kér a kamera. Szóval mind a 8 kamerát egyesével bedugnám, és átírnám mondjuk 192.168.1.21 - 192.168.1.29 ig. (érdemes lehet egy ideiglenes cimkével megjelölni melyik hányas "sorszámot" (IP-t) kéri.)

    Aztán ugyan ezt a rész eljátszani az NVR-el. és az ő alap címét mondjuk 192.168.1.20 ra rakni (kamerák 21 től vannak ugye)

    Utána jöhetnek a switc ek. Ott is config felület (admin, admin 192.168.1.1 asszem). Aztán network/LAN részben a switch címét átírni: egyiknek 192.168.1.1 másik 192.168.1.2. pl. nálam így van. és mind a kettőben ki kell kapcsolni a DHCP-t, mert az a fő router fogja osztani mindenkinek. (vagy aki amit kér)

    Ha ez is megvan akkor elvileg már működőképes a rendszer localhoston. A switch et körülbelül olyan helyre rakd ahol a 4 kamerától kb egyenlő távolságra van, másik 4 darabnál ugyan így. arra figyelj hogy POE módszer kb 30 méterig lesz csak jó. Ha a kamerák külön kapják a tápot (a helyükön) akkor van kb a 100 méteres határ.

    A fő routerből 192.168.1.1/192.168.1.2 switch nek egy egy UTP szál a LAN porba. A switchek ből meg egy egy UTP a kamerákhoz. Aztán áramot az eszközöknek és a NVR ben rá lehet keresni a kamerákra, felhasználónév jelsző és már menni is kell.

    Röviden tömören ennyi lenne a lényege persze próbáltan nagyon gyorsan összeszedni a lényeget. Ha valami lemaradt vagy elírtam bocsi. Esetleg szóban egyeszerűbb lenne elmagyarázni.

  • Tibi1218

    csendes tag

    válasz motrola #1703 üzenetére

    " Nem néztem utána a kamera és NVR tipusoknak"
    Valóban nem menedzselhető switch annak sem néztem utána igaz az lemaradt az említés között. bocsánat.

  • Tibi1218

    csendes tag

    válasz bigrock #1704 üzenetére

    Nem okoskodni akarok, elviekben tudja a 100 métert igen. Csak nem mindegy hány mA kell a kamerának. 1 ampert biztos hogy nem tud átvinni 12 volton. mikor megvettem egyben a100 méter kábelt direkt kipróbáltam és a bootolás után folyamatosan ujraindult mert nem volt elég áram az Infra Szürő mozgatásához "IR CUT". (bekapcsoláskor teszteli oda vissza) Esetleg az olyan injectorok amik 45 volton viszik a vezetékben az áramot. báááár... na inkább nem megyek bele nem voltam 5 ös fizikából :D majd egy szaki megmondja. Mindenesetre mielőtt én is nekivágtam igyekeztem pár fórumon szétnézni és a gyakorlat szerint 30métert mondanak ami biztosan jó. :) lehet hogy 35 nél is megy még.

  • Tibi1218

    csendes tag

    Közben összeállt a kamera rendszer teljesen, megjött a rendes táp is, mind a 3 kamera üzemel. Ha érdekel valakit irok majd egy összefoglalót :-)

  • Tibi1218

    csendes tag

    válasz Minstrel #1792 üzenetére

    xmeye programnak vinnie kell belső ip vel is és jól beállított dyndns el és nyitott 34567 es portal bárhonnan akár mobil netről is. gépen azért szaggat mert nem bírja a dekódolást, nem a legjobb a hozá kapott progi windows alá. nvr el tökéletesen megy a 720p Stream akadás mentesen. kétmagos laptopon nappal nagy bitrátánál be be akad.

    reset nincs rajta tudtommal sem, majd rákérdezek gyártónál.

    [ Szerkesztve ]

  • Tibi1218

    csendes tag

    válasz taip #1800 üzenetére

    7000 forintért kapsz kamerát ami lépcsőhában tökéletes full sötétben is.
    12000 forint egy nvr amibe kell egy winyó mondjuk legyen 13000.
    tápegység kameránként legyen 1000. kábel, végekkel együtt, fogóval szállítással 10.000.

    összesen 14.000(két kamera)+12000(nvr)+13000(winyó)+10000(100m kábel, krimpelő. 30 RJ45 csati)=49.000.
    kijön az összegből amit mondtál :)

Új hozzászólás Aktív témák