Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geresics

    addikt

    Sziasztok!

    Panel épület garázsába tennék egy kamerát, csak úgy a biztonság kedvéért. Sosem volt eddig gond, de az ördög nem alszik...
    A célom az volna, hogy amikor valaki bemegy a garázsba (illetékes vagy illetéktelen), akkor arról szülessen egy "esemény", és akkor rögzítsen, illetve értesítést, élő képet kapjak, kapjunk. Külön háttértáras rögzítőt nem tennék a helyszínre. SD kártyát persze tennék bele, de ha elviszik, akkor sem szeretnék hoppon maradni, ezért kellene a Cloud!
    A garázst ketten béreljük, áram van, wifi van (a bérlőtársam a garázs felett lakik), és átlag hetente 1-2 alkalommal nyitjuk, ami nyáron sokkal több, télen ritkább, ugyanis 2 motort tárolunk benne.
    Már sokszor felmerült bennem az elhatározás, de ma jött egy AliExpress-es spam, amiben a Xiaomi Mijia Smart IP Camera (MJSXJ03HL) szerepel, és a leírása alapján ezt mind tudja is! Az ára baráti, az összefoglalóban szereplő adat-kockázatok nem zavarnak.

    Nekem jó választásnak tűnik, de mivel nem értek hozzá, gondoltam először kérdezek inkább! Nektek mi a véleményetek? :R

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

  • Geresics

    addikt

    válasz vacs #18765 üzenetére

    Köszi! :R

    A 360 széria elég méretes, épp ezért tetszett meg amit linkeltem! Ha nincs benne olyan, ami miatt azt mondanátok, hogy kerülendő, akkor szerintem berendelek egyet próbaképp! A leírásában annak is szerepel, hogy

    AI Humanoid Detection
    With AI humanoid detection technology, it can effectively filter non-human bodies on the screen and reduce invalid alarms.
    180-degree Rotating Magnetic Base
    It can be easily placed at home, in a store, near a crib or pet cage. The magnetic base and the attached metal sticker also make the installation more convenient and simple, adapting to various installation scenarios.
    Triple Encryption To Protect Privacy
    It supports two storage methods: local SD card and Xiaomi cloud storage. At the same time, it cooperates with communication verification encryption, data transmission encryption, and Xiaomi cloud service triple encryption to protect user privacy and security in all aspects.

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

  • Geresics

    addikt

    válasz vacs #18769 üzenetére

    Köszönöm! Látod, pont ezek miatt kérdezek vásárlás előtt! :R
    Erről a 7 napos felhős dologról van valahol bővebb leírás? (Google kereső 2 perc alatt nem volt most a barátom, így ismét inkább kérdezek! :B )

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

  • Geresics

    addikt

    válasz vacs #18765 üzenetére

    No, nem szórakoztam tovább, megrendeltem az általad linkelt boltból a Xiaomi Mi 360°-at! Kicsit nagy, de majdcsak lesz valahogy! Amúgy meg eddig sem volt rá szükség, remélem ezután sem lesz! Köszi a segítséget! :R

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

  • Geresics

    addikt

    válasz Morris #18824 üzenetére

    Nem tudod esetleg újrapartícionálni a HDD-t, és a hibás szektort egy rejtett partícióba rakni?
    Még általános iskolás koromban "javítottam" meg így egy winyót, mert nem volt pénzem újra, és a művelet után még évekig hibátlanul muzsikált a rendszer! :K

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

  • Geresics

    addikt

    válasz vacs #18769 üzenetére

    Ezt a 7 napos felhő mentést hogy kell konfigolni?
    Most érkezett a kamera, beélesítettem az irodában egy próba erejéig, még kártyát sem tettem bele, de nagy hirtelen nem találtam ilyen funkciót a beállítások között, csak egy "surveillance" pontot, de abban sem láttam ilyen opciót. Mindenesetre amíg nem kerül a helyére, addig nem próbálkozom ezzel, de megköszönném, ha kapnék valami támpontot! :R
    Lehet, hogy ezt a "surveillance" opciót ha bekapcsolom, akkor ezzel automatán kész is? :F

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

  • Geresics

    addikt

    válasz vacs #18838 üzenetére

    én egyelőre úgy látom, hogy simán, automatán bekapcsol a felhő! Amikor az irodában játszottam vele picit, akkor bekapcsoltam a "surveillance" opciót, és ha aktiváltam a mozgásérzékelést, akkor utána vissza tudtam nézni, pedig nem volt benne kártya! :K
    Most játszottam vele picit itthon is, hogy hogyan kell rákonfigolni új hálózatra, és csak picit macerásabb, mint amikor elsőre konfigoltam a cégesre. A hétvégén átviszem a garázsba, ott végérvényesen beállítom majd, és akkor konfigurálom a mozgásérzékelést (na nem mintha annyira kellene konfigurálni :DDD), és utána meglátom mi hogy működik majd, addig inkább bölcsen csendben maradok :D

    Szerk.:
    na, míg gépeltem (#18839) pinnacle beelőzött :)

    [ Szerkesztve ]

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

  • Geresics

    addikt

    Kukucs!

    Sajnos megörököltem a szüleim házát (apám pár éve, anyám 1,5 hete ment el), ami most értelemszerűen lakatlan lett. A házat fel kell újítani, szóval még legalább 1-1,5 évig nem is lesz újra lakva. Jelenleg elvinni onnan nem tudnak semmit, de az a tervem, hogy felújítjuk, és a panelból oda fogunk költözni (amúgy is ez volt a terv, csak öröklés nélkül).

    A múltkor tök jó segítséget kaptam itt a Xiaomi Mi 360° Camera kapcsán, mikor a garázsba kerestem megoldást, ezért most már rögtön itt kérdezek! :R

    Szükségem volna 2-4 kültéri kamerára, amik tudják azt, amit a múltkori kamera is: sötétben értékelhető kép, telefonon jelzés, és felhőben tárolás (Mi360 7 napot tud). Ezen kívül jó volna, ha az algoritmus felismerné a kutyákat, és rájuk nem jelezne be, de ha ez nincs, akkor okosan megpróbálom majd elhelyezni a kamerát, hogy ne zavarjon be a kutya.
    Nagyon örülnék, ha a Xiaomi Home appal tudna jól működni, és egy helyen tudnám kezelni a garázs, és a ház kameráit, de ez csak kényelmi szempont, ha nem kivitelezhető, akkor majd megszokom az újat (a garázs 1-1,5 év múlva úgyis megszűnik mikor átköltözünk).

    Minden építő, vagy téves képzeleteimet felhomályosító kommentnek örülök, akkor is, ha valaki korábban már leírta, mert a több voks, több szempont csak megerősít számomra egy-egy véleményt! :R

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

  • Geresics

    addikt

    válasz amargo #20718 üzenetére

    én a múltkori store-ban körülnéztem, és ezt találtam:

    Xiaomi Mi Wireless Outdoor Security Camera 1080p Set (kamera+gateway), ehhez még hozzá tudok rakni max 3 ilyen kamerát a leírása szerint, de nem tudom, hogy ez jó-e? :F
    A másik, amit írtak nekem: "Dahua IMOU Bullet 2C" IP kültéri kam, SD és 7 napos felhő rögzítés 3 USD/hó, de persze a kamera ára most emelkedett 50%-ot hirtelen.

    A kisállatérzékelső dolgot elengedtem, az túl magas elvárás egy olcsó kamerától, ezt be kell látnom, és el is fogadom! :B

    Részvétem Neked is!
    A baj nálam az, hogy ma is 21:30-kor értem haza, pedig elvileg 16-ig dolgoztam volna, és most egy darabig ez vár rám, és így nehéz alaposabban utánaolvasni a dolgoknak, így különösen örültem, hogy ma már jöttek válaszok is! :R :R

    (#20717) jézusom
    :R

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

  • Geresics

    addikt

    válasz vacs #20722 üzenetére

    Egyelőre ezt egy átmeneti megoldásnak szánom, amig nincs ott mozgás, illetve a felújítás alatt is jól jöhet.
    Később (értsd: 1-1,5 éven belül) meg akarom csinálni normálisra a Multi Alarmmal az egészet (ott dolgoztam pár évet, máshova nem megyek végleges megoldásért).

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

  • Geresics

    addikt

    válasz Geresics #20719 üzenetére

    Na srácok! Megvettem, beüzemeltem, és megvannak az első tapasztalatok a Xiaomi Mi Wireless Outdoor Security Camera 1080p Set (kamera+gateway)-ről!

    Tegnap késő délután tettem fel a kamerát, és ma reggel meg is jött az első riasztás 5:04-kor: egy róka mászkált a teraszon! :DD

    Utána viszont beindult a gépezet. Kb. 300+ értesítés jött, hogy "Changes detected". Ezt az okozza, hogy a kamera képének a felső szélén látszik az út, és elmegy egy-egy autó. Ez nevezhető beállítási hibának, de igazából szándékos, mert valaki rendszeresen a nagykapu elé szaratja a kutyáját, és már nagyon kíváncsi vagyok ki az...
    Jött egy csomó "Someone passed by" értesítés is, de ezek is kivétel nélkül autós riasztások voltak. Fura, mert tuti kellett legyen egy csomó gyalogos, mégsem kaptam róluk valós riasztást. Lehet mivel távol voltak, már túl kicsik voltak a képen...

    A baj viszont az, amit más is írt: túl későn indult a rögzítés! Rendszerint a kocsik épp kimennek a képből, onnan indul a felvétel. A "valaki elsétált" riasztások szerintem a lassabban haladó járművekre riaszt, a másik meg a gyorshajtókra (30-as zóna)...
    Annyi riasztás jött, hogy 13 órakkot visszavettem "High"-ról az érzékenységet "Medium"-ra, de azóta meg egy értesítés sem jött...
    A legnagyobb bajom viszont, hogy hiába tettem bele MicroSD kártyát, oda csak a riasztásokat rögzíti, de azokat kártya nélkül is feltolja a felhőbe, szóval kb. semmi értelme! Nem úgy van, mint a sima Mi360-nál, hogy X időt vissza tudok nézni, mert csak az események nézhetők vissza!

    Közelebbi távra, jól beállítva szerintem így is jó! A FullHD felbontásról amúgy is sejtettem, hogy bekorlátozza majd a kutyaszarató megkeresését, de így, hogy nincs egy napnyi rögzítés sem, így erre nem lesz egyszerűen alkalmas onnan, ahova feltettem. Szerintem átviszem a 360-at, és bízom benne, hogy bírja a kültéri felhasználást. Vagy hagyom a francba, és más megoldást keresek...

    Elvileg van valami 2 napos felhős rögzítés is, de ahhoz már előfizetés kell. Ezt még lehet kipróbálom, de még nem értem rá annak sem utánanézni, hogy az hogy működik...

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák