Új hozzászólás Aktív témák

  • fo_di

    őstag

    Sziasztok,
    újépítésű házhoz keresnék IP kamerákat, az alábbi paraméterekkel, remélem, tudtok segíteni:
    - PoE képes, vezetékes kamera (a Cat6 már oda lesz húzva és már nézegetem a PoE switcheket, valószínűleg Unifi lesz, a router is az, és wifiben is azt tervezem)
    - lokális NVR legyen hozzá elérhető, legyen letiltható a hazatelefonálás és ne zavarja izolált VLAN-ra helyezés
    - legyen képes RTSP/ONVIF H264 és H265 streamet kiadni (Home Assistant és Frigate alá szeretném bevonni, a Frigate csinálná a mozgásfigyelést és személyfelismerést, így nem kell feltétlen AI-val ellátott kamera, de nem zárkózok el attól, hogy a kamera megoldja maga, vagy legalább előszűrjön)
    - szeretném, ha nem csak nappal, de éjjel is elfogadható minőséget adna (nagyjából felismerhető legyen rajta az ember), de nem tudom, érdemes-e színes éjjellátásra menni, vagy elég az infra is
    - darabja 30-40 ezer körül lenne ideális (talán 5-öt kéne feltenni, hogy körbe lehessen nézni a házat úgy, hogy minden bejáratot figyeljen kamera, ebből első körben mondjuk 3-at vennék meg, utána költségvetés függvényében venném hozzá a maradékot)
    - jó lenne néhány kicsit szélesebb látószögű kamera is (110-120 fok vízszintesen)
    - ereszre szeretném őket szerelni, így kb 2,8 méter magasban lennének, a többséggel a ház közvetlen környékét figyelném, de lehet, nem ártana egy, ami az utcára is rálát (a ház 7 méterre lesz az úttól, így rendszám felismerést nem feltétlen látom, hogy meglesz, de ha kijönne, még jobb lenne)

    Nem tudom, hogy az új 4K csodák mit tudnak éjjel, másrészt márkában sem tudom, mit kéne választani, mert egyik oldalról a Reolinket nyomja a Youtube-on mindenki, máshol meg habzó szájjal szidják ugyanezeket, hogy okádék, és használhatatlan főleg éjjel, így már nem tudom, mit is kéne.
    Azt sem tudom egészen, hogy bullet, turret vagy dóm formátumra kéne mennem, vagy van-e jelentősége neki kép szempontjából. Talán a diszkrétebb kamerát preferálnám, ami a turret vagy dómot adná nekem. Beszerzésre nem zárkózok el az Aliexpress vagy más európai raktáras beszerzéstől, de a hazaitól sem.

    Köszi

Új hozzászólás Aktív témák