Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stefi76

    tag

    Üdv Urak.

    Nagyon kis amatőr módon edzek - otthon minimális kis felszereléssel - érdekel mindenféle sport, igyekszem tájékozódni és olvasgatni különböző fórumokat, így ezt is és most olvasom a fekvenyomásnál az emberen maradó illetve az emberre zuhanó súllyal kapcsolatos hsz-eket.

    Egyszer sikerült úgy járnom - mivel egyedül edzek - hogy rajtam maradt a súly, mivel nincs a rúd végén leszorító így szépen leborogattam magamról a rudat.
    Aztán fogtam a trafót és kb 500 forintnyi vasanyagból hegesztettem egy keretet, amit kimérve felfúrtam úgy, hogy a rúd leengedve szabályosan érinti még a mellemet, ugyan akkor ha véletlen megint kifulladok a végére -azóta már egyszer megesett - akkor ott marad ezen a pótkeret a rúd és annyi, kimászok alóla és kész.

    Ez egy primitív és gagyi kivitelezés az én otthoni kis hobbi fekve-padomon. Működik. És akkor elnézegetem és elgondolkodom azon, hogy a 21. században miért tartunk még ott, hogy emberek összetörik a mellkasukat egy egyszerű és logikus eszköz segítségének hiánya miatt.
    Hogy inkább ott áll egy vagy két ember aztán vagy elkapják/elbírják ha gáz van.

    Tulajdonképen egy abszurd és röhejes helyzet szerintem, hogy egy kis fika dologgal ami pofonegyszerű és logikus az ilyeneket elkerülhetnénk. :U

    [ Szerkesztve ]

  • stefi76

    tag

    válasz philoxenia #27250 üzenetére

    Nekem 20*20-as szelvényből van, ami 2 mm-es falvastagságú és kb 50 cm hosszú, tehát ott a legnagyobb az erőkar, de a súlyt maximum olyan 15-20 cm-nél tart, ha kell neki.
    Nekem elég, 80-90 kg amit max nyomkodok, ahhoz készítettem csak, nyilván nagyobb igénybevételnél többet tennék.
    A dinamikus hatás pedig: a vas nem törik, hajlik, de az ellenállás folyamatos/állandó, tehát még ha az is megtörténne, hogy hajlik, akkor bizonyos pontig csak és ott megáll.
    De próbáld ki, valami brutál satuba fogjál be mondjuk egy jó vastag falu csövet illetve szelvényt és nézd meg mekkora kalapáccsal és erővel tudod meghajlítani.

    Lényegében méretezés kérdése, semmi extra és NASA-technológia nincs benne.

  • stefi76

    tag

    válasz BÁ Nutrition #27254 üzenetére

    Nehogy azt hidd, szerintem baromi lehúzás ezek a kondi cuccok(is).
    De attól függetlenül valahol szerintem - mivel egy használati cikkről beszélünk - kellene lennie ugyan úgy egy biztonsági megoldásnak, ami a "felhasználót" védi az ilyen szélsőséges, akár halálos baleset ellen is.
    Mint pl a kávéfőzőn a biztonsági szelep, vagy a gyorsforralón a forrásnál a leoldás.
    Az, hogy a felhasználás különbözik, az elvet szerintem itt is ugyan úgy alkalmazni kellene.

    Na de mindegy, nem rugózni akarok ezen, csak számomra - ahogy említettem - abszurd, hogy az ilyen dolgok annyira könnyen elkerülhetőek lennének egy aprósággal.

  • stefi76

    tag

    válasz Dani82 #65181 üzenetére

    "Hetvegen egy extra ekromorf baratommal bestelgettunk. Nem tudom hogy jott szoba de 5x megy wcre.egy nap es nem pisike :U en ezt elkepzelni se tudom h normalis lenne"

    Nem biztos, hogy az életvitel, sajnos családban van crohn-os beteg - emésztőrendszeri betegség, gyógyíthatatlan, csak valami szinten lehet tartani kb - kaja átmegy, nem szívódik fel, szélsőséges esetben akár 20-30-szor is elmehet a beteg wc-re. Minden átmegy sajnos nagyobb részt, egyénileg alakul a súlyosság és a tünet, de általános az átlagnál jóval vékonyabb alkat és a többszöri wc-zés, sajnos. :(((
    5X nagy-wc - már adhat gyanúra okot, hogy lehet, nem rajta múlik.

    [ Szerkesztve ]

  • stefi76

    tag

    Itt mindenki gondolom amatőr módon mindenféle súlyzóval imitálja a sportot meg az edzést, mikor itt a legújabb, az igazi testmozgást végzők módszere!

    Sport Flabelos!! :C

    Miló Vikivel!! :DD

    "Otthoni edzés gyorsabban, hatékonyabban!

    A hagyományos edzésformák gyakorlatait az új Sport FLABéLOS a 4-5-szörösére gyorsítja és erősíti fel!

    Így az otthoni napi edzés 20-30 percre csökkenthető, hatása viszont a másfél órás edzőtermi edzésekkel vetekszik!

    A SPORT FLABéLOS egy trendi, unisex sporteszköz a FLABéLOS-tól megszokott professzionális minőségben, melyet az aktív testmozgás, illetve a sportos életmód kedvelőinek ajánlunk. A Sport FLABéLOS-on végzett gyakorlatok segítségével körülbelül 20-30 perc alatt egy komplett, másfél órás intenzív edzésprogramot végezhetünk el, mert az általunk végzett mozgás összeadódik a készülék generálta izom-összehúzódásokkal, így kb. 4-5-szörösére növeli az izommunka hatékonyságát. Ez a fajta edzés pedig még egy sportos életet élő, jó kondícióban lévő fiatal vagy középkorú számára is kihívást jelent."

    Ti meg csak emelgessétek a vasakat.....amatőrök.... ;]

  • stefi76

    tag

    Üdv Urak!

    Ha időtök megengedné, "szakvéleményeket" illetve segítségeteket kérném.
    Adott egy 38 éves srác, akinek betegség miatt - crohn - csontritkulása lett/volt a betegség miatti gyógyszerek végett és emiatt a gerincében pár csigolya megroppant, amit operáltak gipszfeltöltéssel kb 1,5 éve, 5 kg-nál többet nem emelhet, tehát ennyi nem érheti függőleges terheléssel a gerincét.
    (a csontritkulásos része már természetesen kezelve van, az már nem tartozik ide, csak a függőleges terheléses dolog)
    Edz/edzeget otthon kis súlyokkal meg gumikötelekkel, de régebben aktívabban művelte a betegsége előtt és hiányzik neki meg szeretne még emberibb formát ahogy a lehetőségek szerint - 180 cm és kb 60-65 kb, pontosan nem tudom, de 50-ről jött fel a 1,5 év alatt nyugisan - és nagyon nézeget mind állóképesség, mind erősítés végett evezőpadokat,evezőgépeket és olyan 150 ezres gépben gondolkodik innen:
    [link]

    A kérdés több oldalú, amiben véleményeket kérnék:
    - ez a típusú mozgás szerintetek nem hat függőlegesen a gerincre semmiképpen.
    - melyik végzi ezt 100%-ig biztosan a gerincre tényleg csak merőleges igénybevétellel. (véleményem szerint mind ilyen, de több ember és tapasztaltabbak véleménye sokat számít.)
    - az ilyen súlyú és képességű embernek akár több évig is nem-e ugyan úgy elég egy kisebb költségű gép, mert nem használja ki úgysem.

    Szóval melyiket javasolnátok a "bőség zavarában" és a fent említettek figyelembe vételével.
    Köszönöm, ha véleményezitek.

  • stefi76

    tag

    válasz SchumiBácsi #122091 üzenetére

    Először is, köszönöm mindenkinek a véleményét, tolmácsolom emberünknek.

    A gyógyszerrel kapcsolatban az a szteroid-féle volt, a medrol, amit mesélt.
    Mondta, hogy a csontsűrűséget jobban kellett volna mellette figyelnie, elmenni nézetni azt is.
    Kimosta/kivonta a kálciumot a szervezetből - a fogati viszont nem bántotta a dolog - de a csontokra ráment nagyon. Azt mondták neki anno, hogy olyan 80 éves ember csontozatának felel meg az állapota.
    De azóta ez már a múlt, ebben a részében a dolognak

    Még egyszer köszönöm a véleményeket, el is mondtam neki ugyan ezt, hogy mindenképpen konzultáljon az orvossal, aki ez ügyben illetékes, nem hajt a tatár, és nehogy több kárt okozzon, mint hasznot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák