Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz madle #78566 üzenetére

    Berki Krisztián (a tornász) egyik nyilatkozatában mondta, hogy kedvenc gyakorlata az alapozó időszakra. Ezzel szokott erősíteni a legtöbbet, párhuzamos korláton csinálja szabad kézállásban. Egy szettben 20-at szokott nyomni és 5-6 ilyen szett az alap neki. :D

    Azt hozzá kell tenni, hogy alig van 70 kiló és kisgyerekkorától ezt csinálja, olyan szinten alkalmazkodott az idegrendszere ahhoz, hogy a saját testsúlyával dolgozzon, ahogy egyikünknek se fog soha. Ettől függetlenül durva, hogy mire képes egy olimpiai bajnok tornász a saját súlyával. :D

    (#78567) userxy
    Innom kell egy kávét, mert össze-vissza elgépelek mindent. :N

    (#78568) syl5
    Ez a rotátorköpenyezés... Én is rá voltam kattanva egy időben, meg az athlean-x-es csávó videóira is, de aztán rájöttem, hogy teljesen felesleges. Ha csinálsz rendszeresen hajlított karos és nyújtott karos gyakorlatokat is minden irányba, akkor az egész vállövet leedzed, nem lesz aszimmetria, ami miatt váll ütközési szindróma alakulhatna ki. Vízszintes nyomások (fekvenyomás, fekvőzés), húzások (evezések), függőleges nyomások és húzások (fej fölötti nyomó mozdulatok, lehúzások, húzódzkodás stb), tárogatás, széthúzás, előre emelés, valamint nyújtott karos letolás / áthúzás súlyzóval és kész. Vagy ezeknek a mozgásirányoknak a saját testsúllyal végzett erősítő gyakorlatai. Mindegy, csak minden irányt lefedj és kész.

    Egyébként ezt a tornászoktól tanultam, én jó ideje nem izomcsoportok szerint bontom az edzést, hanem mozgás irányok szerint. Minden edzésen van hajlított és nyújtott karos, nyomó és húzó, törzset előre és hátra hajlító gyakorlatom. Ezt variálom aszerint, hogy vízszintes, függőleges, vagy többirányú gyakorlatokról van szó (többirányú például a saslengés korláton, bár ez gyúrásnál nem mérvadó). Így nem marad ki semmilyen izomcsoport és szépen szimmetrikusan lehet fejlődni, szerintem nagyon jó rendszerezési mód ez.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák