Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Ijk #55843 üzenetére

    Kiforgatod a szavaimat, hogy önigazolást találj... :U Ha állóképességet akarsz, csinálj állóképességi edzést, azt ne a klasszikus tömegnövelő, erőfejlesztő gyakorlatoktól várd. Sportkocsit se azért vesz az ember, hogy átszelje vele a kontinenst egy tankkal, hanem a nagy teljesítmény miatt. Állandóan panaszkodsz, hogy stagnálsz, de pont ugyanazt csinálva naná, hogy nem kap új ingert a szervezeted, amire reagálhatna. Egy lehetséges variáció az alacsonyabb ismétlésszám, vagy tényleg az extrém magas. A degradáló hangnemet az állóképességi edzésről meg nem értem, pláne annak fényében, hogy pont te magad mondod, állóképességet akarsz. Na de nem akarok beleugatni, ez csak az én meglátásom, mindenki úgy edz, ahogy akar.

    bandus
    Naná. :) Kedvencem az elülső és oldalaó hídtartás, ez már önmagában jól fejleszti a törzset. Érdekes még a fekvőtámaszból, haladóbb szinten elülső hídtartásból ellentétes kar/láb emelés és nyújtás. (Különlegesség a LaLanne fekvő, nagyon nehéz, a komplett törzset, illetve főleg a vállat, mellet és hátat veszi igénybe durván.) Hátazásnál jópofa még a renegát evezés (evezés fekvőtámasz helyzetből kézisúlyzóval), ez egyben jó kis húzó és törzs gyakorlat is. A favágó (woodchopper pushdown) is jó cucc, oldalsó lánc kap nagy terhelést és a mell, de a hát és a váll is dolgozik. Továbbá másik kedvenc a hátsó mozgási láncra (alsó hát, segg, hajlítók + némi vádli) a hip thrust, avagy a csípőemelés (egy variációja a glute bridge, ezt egy lábbal és emelvényen érdemes végezni, hogy érjen is valamit).

    Haladóbb szinten ott a dragon flag (brúszlí "hasizom", valójában komplett törzs gyakorlata), még haladóbb szinten a függőmérleg.

    Ott vannak aztán a hagyományosabb gyakorlatok, mint a lábemelés, russian twist, felülések stb. Én úgy szoktam ezt, hogy nyomó napon hídtartást csinálok meg felülés variációkat, húzó napon renegát evezést, invertált evezést (némi terhelést itt is kap a törzs), felhomorításokat (hilerhajlítás), illetve a gerinc klasszikus hajlékonysági gyakorlatát, a hátulsó hidat. Láb napon pedig elöl terhelt guggolást, hip thrustot stb. Így mindegyik edzésemen kap a törzs is, direkt így illesztem be a gyakorlatokat.

    Anyám, de hosszú lett! :Y Bocsi. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák