Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shadowbull

    addikt

    válasz kolosanyi #33925 üzenetére

    termeszetesen nem abszolut nulla a CH, azt igen nehez lenne tartani. Tobb forras is azt allitja, hogyha a napi 30g-ot nem haladja meg a bevitel, akkor meg ketozisban maradsz. Nekem ez alatt van edzesig, utana jon az elso adag szolocukor formajaban, utana meg lefekvesig a visszatoltes.

    Hogy kiesel-e erre az idoszakra a ketozisbol, arra mar nem emlekszem, de szerintem igen. Viszont a gyors ch azert kell, hogy az ejszaka alatt megint nullara essen az inzulinszinted, es beinduljon megint a ketozis.

    (#33933) stranger28 Visszafele nem tompit, mert az agy a cukrot direktben tudja hasznalni, es egybol at tud ra allni. A ketontestek felhasznalasa viszont energiaigenyesebb, bonyolultabb folyamat, es idobe telik, mire a szervezet elkezdi, mert van akinek szuletesetol fogva sohasem kellett meg azzal uzemelni az agyanak, mindig volt a vereben annyi cukor.

    Ezert jo a kezdeti 10 napos bevezetes, (kvazi) nulla ch-val, viszont zsirban dus kajalassal. A szervezet megszokja az anyagcseret, es hiaba kap este ch-t, amint az inzulinszint nulla lesz, mar inditja is a ketozist, hiaba vannak feltoltve a glikogenraktarak.

    Meg olyasmit is pedzegettek, hogy akar az esti edzes kozben is reszben zsiruzem van, nem csak a glikogen fogy.

    En ket honapig csinaltam a cbl-t, elotte 10 nap bevezetes. A masodik nap volt a kritikus, aztan mar semmi gondom nem volt. Utana is jol mukodott az egesz.

    Viszont elmentem szabira 4 hetre, es tettem az edzesre meg a kajalasra. Osszesen 5 olyan het volt, amikor szemet kajat toltam.

    Mult heten hetfotol megint cbl, pentek-szombat ch-megvonas, es semmi gondom nem volt. Ugy tunik a szervezet "emlekszik" hogy mit tanult meg, es minden problema nelkul beroffenti a ketozist, ha kell.

    Ja es 98,2 kiloval hagytam abba 6 hete, ma reggel 5 het kokemeny felrezabalas es egy het cbl+edzes het utan 99 kilo voltam. Azaz 5 het alatt 80 dekat szedtem fel. Az semmi.

    Pazarol a világ, én meg segítek neki.

Új hozzászólás Aktív témák