Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bbmt

    senior tag

    válasz fecaga21 #170237 üzenetére

    "de itt azért csak hozzáértők vannak"
    Ezen azért hangosan felröhögtem :D
    1-2 lelkes és rendszeres hozzászólón kívül aki ért hozzá az többnyire olvasni/szórakozni jár ide.

    A kanál a gyengék villája

  • Madwe

    nagyúr

    válasz fecaga21 #170237 üzenetére

    Elég szétszedték a kérdéseid, pedig ugyan nyilván tudás tapasztalat nincs még nálad de legalább elketdtél utánajárni…

    az “edzésterved” egy bontás csak, de annak jó. Annyit javasolnék ahhoz ha előfordulhat hogy egy héten csak 2x jutsz le akkor inkább teljes testes edzéseket csinálj. Ha a minimum 3 összejön MINDIG akkor jó a fentebbi bontásod.

    a bontáshoz: igyekezz 1 nap csak 1 nagyobb izomcsoportot megdolgozni - mell, hát, láb
    mell napon a vállad is kap rendesen terhelést a mell gyakorlatoktól- az alap push pull leg bontásban pl ezért teszik egy napra, de én pl pont emiatt szedtem külön (talán még aelod javasolta itt régebben, kipróbáltam s nekem is jobb így)

    a tervhez: igyekezz először az összetett gyakorlatokkal kezdeni s eleve azokon legyen a fő hangsúly, ne az izolációsokon. (Húzódzkodás felhúzás hátra, guggolás lábra s fekvenyomás mellre, fej főlé nyomás kézre vállra). Amúgy is fontos hogy minden gyakorlatot helyesen csinálj de az összetetteknél kiváltképp mert nagy a sérülésveszély ha valamit szarul csinálsz, ezért hagyd otthon az egod s kisebb súlyokkal tanuld meg először rendesen - még akkor is ha ez esetedben pl azt jelenti hogy az üres 20 kilós rúddal kezded.
    Ismétlések: eleinte miután a gyakorlatok helyességét is el kell tanuld azt javasolnám hogy addig amíg ez nincs meg maradj a 8-12 akár 12+ ismétléseknél ahhoz megfelelő súllyal neked.
    késöbb amikor már megvan biztosan a gyakrolat helyessége rámehetsz erőre is a 4-8 ismétléses súlyokkal.

    én most pl olyasmi terven vagyok ahol 4 hétig a 4-8 ismétléses súlyokkal dolgozom erő végett, utána 4 hétig a 8-12-es ismétléssel hipertrófia végett majd végül,4 hétig 12+ ismétlésekkel, szuperszetekkel. Ha ezekkel megvagyok kezdem előlről az erővel.

  • D1Rect

    félisten

    válasz fecaga21 #170237 üzenetére

    Google: Kezdő edzésterv.
    Keresel olyat ami minden izomcsoportot megmozgat(hint: deréktól lefelé is van tested), ezt csinálod heti 3x.
    Edzés után megiszol egy fehérje + ch + 5g creatin kombót.
    Ha fogyni szeretnél, akkor a "pihenőnapokon" is csinálsz valamit amit szeretsz csinálni és mégis valami mozgás. Ha hízni, akkor ezt nem csinálod.
    1 hónap múlva szólsz, hogy ment!

Új hozzászólás Aktív témák