Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Madwe

    nagyúr

    válasz Anubris #168299 üzenetére

    saját véleményem, ne kezeld tényként. De szerintem azért fontold meg :)
    “hogy mely táplálékkiegészítők azok amiket mindenképpen ajánlott beszerezni a mindennapokra. “
    ilyen nincs. Legyen rendben az étkezésed, ha az nincs rendben ezek semmit nem érnek. Ha rendbe van akkor pl fehérjeporral tudsz kicsit rugalmasabban étrendet összerakni s tübb minden beleférhet. Legyen rendben a makro célod, étkezz annak megfelelően s fehérjeporral tudsz kicsit lazítani rajta.

    “Jelenleg fehérje, tömegnövelő, glutamin, kreatin mono, magnézium/kálcium/C/D-vitamin-t szedek.”
    tümegnüvelő felesleges, tipikusan szar teletömött cukorral stb, étellel, makrókkal rakd ezt rendbe, ne egyél ilyen szarokat szerintem.
    fehérjepor mint fentebb írtam belefér, de ezt nem érdemes túlzásba vinni.
    glutamin, bcaa - szerintem felejtős, egyél változatos fehérjeforrásokat s ugyanott vagy...
    kreatin - ez hasznos, arra figyelj h ne töltsd (napi 20+g) mert az vizesít, puffaszt sokakat. Napi rendszerességgel 3-5g fogyasztása tök ok. Nekem az alvásomat nagyon megbolygatja pl ha délután fogyasztom, ezért én reggeli elött teszem, annak ellenére h a legjobban edzés után sok chval épülne be... a rendes pihenés, regeneráció fontosabb.
    magnézium - ez ok, de ezt is megoldhatod sok zöld levelesből, azért edzéshez valóban nem árt, különben fáradtabb lehetsz, izomgörcs, szem tikkelés stb...
    kálcium, c vitamin ok
    d vitaminnál olyat igyekezz venni ami k2 s k3-at is tartalmaz, az is kell a felszívódásához. De ez szintén ok, még annak is aki nem edz :) ezt nekem szintén reggel kell bevinnem, délután kihat az alvásomra...

    edzés elötti boosterek - ezek működnek. Alc, hyper boost stb. Ugyanakkor ezt végképp ne fogyaszd rendszeresen, nem jó ha csak úgy lesz meg a pörgés edzésre ha ezeket tolod. Néha belefér, de ne szokj hozzá, nélküle nem fog menni, nem lesz jó vége... inkább pihend ki magad rendesen.
    írtad h szeretnél ráfeküdni az edzésre, nem tudom mióta kezdtél el rendszeresen edzeni. Pár hét után kezdi a szervezeted igazán kívánni, utána már szerintem az lesz nehéz h ne edzz, nem az h rávedd magad. Ritka kivétel persze akadhat majd...
    Edzés, fehérjebevitel, helyes makrók mellett a rendes pihenés, nyújtás, vízfogyasztás is ugyanolyan fontos az izomépítéshez.

    [ Szerkesztve ]

  • Angel2014

    addikt

    válasz Anubris #168299 üzenetére

    Első 6 hónapban vitamin és fehérje főleg addig nem kell túl komplikálni.

    Madwe Kreatint minek javaslod egy kezdőnek? Jobban fejlődik az első 6 hónapban anélkül is. Amit írtál testsúly per töltési idő utána 5-10 g javasolt.

    [ Szerkesztve ]

    Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Új hozzászólás Aktív témák