Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz Fred23 #49 üzenetére

    Mire jutottál végül?
    Teljesen hasonló helyzetben vagyok, szintén 160x200 matracot lenne jó nézni a lassan már széteső (rugók fölötti kényelmi réteg foszlik, és persze megereszkedtek a rugók is), kb. 20 éves régi, bonellrugós helyett, szintén 100+ kg-ra.

    Sajnos Szeged környékén, ahol csak a nem vmi olcsó Matrackuckó van (persze akad Jysk is, de azok a matracok vagy nagyon rossz minőségűk, vagy nagyon drágák), egy ránézésre nem rossz táskarugós típus 200e vagy az itteni BB topikban ajánlott Air HD már 280e - és nem vagyok biztos benne, okos lenne-e habmatracot vennem a rugós után, mert a roszabb szellőzésétől is tartok és főként hogy mennyire hamar adná meg magát a formája, ha már eleve csak 120 kg-ig specifikálják (és így 90% közeli terhelést kapna)
    Ráadásul a zónás kialakításban sem vagyok biztos, h annyira jó ötlet, hiszen nem vagyunk egyformák, nem feltétlenül esnek jó helyre a különböző keménységű részek.

    Pl. az Ikeában ránézésre hasonló fölépítésű zsákrugós matrac 130, vagy második rugóréteggel is 170, és egy budapesti út során ezek akár kipróbálhatóak is lehetnek, ezért hajlok egyelőre errefelé - de nem megnyugtató, h pont a drágábbiknál ír vki olyan tapasztalatot, h már pár nap után megereszkedet...

Új hozzászólás Aktív témák