Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz f4lcon #58353 üzenetére

    Én be is raktam a képet nemrég egy összetört 21-es Mustang GT-ről, amin a 425 lóerő+ hátsókerék hajtás ellenére hoki tigar vagy milyen gumi volt, nem is csoda, hogy felúszott vele a vízre, és körbetörte 7 millióért...
    Én nem a műszaki tartalmat vizslatom, hanem az általam ideálisnak tartott követési távolságot kényszerítem ki a mögöttem jövőnél, ez pedig inkább sofűr- függő.
    Ha siet, előzzön meg minél hamarabb, már rég kinőttem abból, hogy versenyezzek, pláne közforgalmú országúton.
    A módszer egyszerű és működik. Ha mögém jön, és már túl közel van, országúton, városban, pályán, simán csak elveszem a gázt, ekkor ő nem azt érzi, hogy fékezgetek előtte, hanem azt, hogy szimplán csak utolért, és kényszerbe kerül, vagy lassít, vagy megelőz. A 99% előzni fog. Országúton jobbr aindexszel is szoktam jelezni, ha szemből is szabad az út. Ha ennek ellenére még mindig jön a nyomomban, ekkor picit felgyorsítok, elég egy+ 10 km/h, ha ő is gyorsít, majd még úgy is utolér, megint elveszem a gázt. Azok közül, akik kevésbé defenzívek, vagy nem akarnak tudomást venni arról, hogy ha nekem elől pukk van, akkor nincs egy másodpercnyi út kettőnk között, tehát neki is pukk, 10 emberből 10-nél működik. Próbáld ki. És mivel ahogy írtad is, töréses baleset nem csak elölről jöhet, hanem hátulról is, egészen egyszerűen kerülni kell az olyan sofőröket, akik nem tartják a megfelelő követési távolságot, vagy látványosan rosszul, szabálytalanul, veszélyesen vezetnek.
    De ugyanígy nem megyek többszáz méteren keresztül többsávos úton kamion mellett, nem megyek más autók, pláne buszok, kamionok holtterében, pályán nem megyek ki direkt gyorsan érkező elé a belsőbe, ha nekem egy gázelvétellel megoldható, hogy utána előzzek, stb stb. Nem hinném, hogy ezek olyan különleges dolgok, igazából csak igyekszem továbbgondolni, mi és hogy ésszerű, és használom.
    Működik vidéken, Pesten, működik a balkánon, az északi tenger mellett is, nyugat- európában is.
    Novemberben megyünk egy kis 2600 km-es nyugat- európai körútra, ahol lesz bőven olasz rész, francia alpok, Svájc, Lichtenstein, Ausztria, nekem onnan egészben haza kell jönnöm, azzal az autóval amivel elindultam, sajnos tetszik vagy sem, de nem bízom másokban vakon, és mindezidáig ez működött. Láttam már elég balesetet, de szerencsére mindig csak utólag értem oda mindegyikhez.

    Biqci: Feljebb írtam, a körforgó is olyan, hogy látod már előre, mi fog történni, meg kell tanulni felkészülni erre, 3 perccel később jobb odaérni, mint fél órával korábban pukkanni..

    Qru: Na látom egyféleképp gondolkodunk. Nálam is működik.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák