Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ksanc

    őstag

    válasz wwenigma #395 üzenetére

    Közben hazaértem a Balatonról...
    Bocsánat, wwenigma hogy beleirok, de a fórumok már csak igy működnek nekem pedig most van időm irni...

    Erről jut eszembe: szerintem tisztázni kellene, hogy ki, mit tekint jó gps-nek. Mert ez azért nem annyira objektiv és magától értetődő, ezért is vannak szerintem a viták (a totál rossz az mondjuk egyértelmű, mert használhatatlan).
    Egy rakás ember használja a gps-t az okostelóján navigációra és eszébe sem jut ilyen fórumokra jönni, merthogy tökéletesen működik. Aztán ha mondjuk kiváncsiságból mégis készit egy logot, akkor esetleg az derül ki, hogy csalingázik rendesen, mégis működik...
    A hétvégén megyek vissza Füredre, hazafelé majd megkérem a kollégákat, hogy készitsenek ők is logot. Fejből most nem vágom a tipusokat, de egy LG és egy Samsung.

    Szóval én a magam részéről azt nevezem jónak, amivel tökéletesen lehet autóval navigálni. Márpedig az okostelókba szerelt gps-nek ez lenne a célja és nem több. Ha többet tud, akkor örülünk, de ez nem a 100$-os kategóriára jellemző.

    Az itt megjelent logok nagy része szerinti pontosság pedig ehhez elegendő, függetlenül attól, hogy nem hajszálpontosan követi az út vonalvezetését.

    wwenigma te feljebb emeled a mércét, neked alap, hogy autós navira tökéletes, az alatt nincs is miről beszélni, te ennél nagyobb pontosságot vársz el. Oké, csak akkor ezt is tegyük hozzá.

    Megpróbáltam most hirtelen hazafelé a buszon olyan logot késziteni, aminek a fele a kihajtott monopóllal készült, a másik fele meg behajtva (Szerencs utcától), mert úgy nagyjából olyan, mint az eredeti (mivel az eredeti antenna nincs már benne)
    Sajnos nem jött össze, mert behajtva egyből elvesztette a poziciót és nem volt mit logolni, hiába lát ilyenkor akár 4-5 holdat (inkább 3-at :) ), többet nem is tudott poziciót fogni. Pont, mint az eredeti antennával annó, bármilyen szoftveres mókolást is csináltam. Na ez az eredeti állapot...
    (update: most néztem, hogy bekapcsolva hagytam és a buszról leszállva már "sikerült" poziciót fognia...[link])

    Egy korábbi kérdésedre válaszolva: igen, nekem ez a jelszint úgy cuzammen elég erős.
    A jelerősséggel kapcsolatban én azt nevezem erősnek, amivel tökéletesen lehet autóval navigálni. Aztán persze ehhez a szinthez képest mindig van jobb, szebb, pontosabb stb.

    [ Szerkesztve ]

  • junkpod

    nagyúr

    válasz wwenigma #395 üzenetére

    Ne haragudj de nem akarom magamat ismételni, kérlek olvasd el még egyszer figyelmesen mit írtam, szóró-szóra. Semmi esetre sem azt amit te most megint próbálsz a számba adni, önkényesen kihagytál belőle, így más értelme van már.

    Az viszont erősen vitatható de legalábbis véleményes, hogy ha bárki linkel egy jól használható GPS-re utaló MTK-s tracklogot, akkor azt rögtön a kivétel listára rakod és továbbra is fenntartod az általánosított véleményedet, amit viszont egyetlen saját tulajdonú MTK telefonra alapozol. Ráadásul most 2 típust is mutattam, ami legalább annyira jó GPS minőséget mutat amivel autós navira lehet használni.

    Box's don't touch!

Új hozzászólás Aktív témák