Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ksanc

    őstag

    válasz gr8tjoey #198 üzenetére

    Természetes, hiszen a tested is egyfajta antennaként működik.
    Persze, van egyfajta jelerősítés, de nem ilyen egyszerű a dolog.
    Részemről a videó csak arról szól, hogy nahát, egy szál dróttal is működik. Hozzá kell tennem, igen pocsékul, a szabadban nagyon gyenge az a vétel, amit mutat. Ezzel nem fog autóban navigálni.
    A rézcsíkomnál még nem találtam jobb megoldást, az működik is, most már rendszeresen használom a telót navigációra autóban. Érdekes, hogy az előző két telóm tökéletes volt GPS ügyileg, mégsem használtam .Ezt most csakazértis :D

    Felturbóztam kicsit a videómat : :DD

    w450 monopól antenna
    Szobában ezt tudja. Kint a szabad ég alatt pedig brutálisan jó.

    Sokszor leírtam, NEM az antenna, NEM a chipset a ludas, hanem az egész konstrukció. Úgy képzeld el, mint a rosszul árnyékolt számítógépes hangszórót és/vagy telefont. Vannak olcsó, gagyi aktív szettek, aminek a közelében ha telefonálsz, kemény csipogást, zugást ad ki magából, ahogy közelíted hozzá. Ismeri ezt a hangot mindenki, szerintem. (Működik, nem? Ja, hogy így... kérem, ennyi pénzért...)
    Na pl. a w450-nél és más óccsó telóknál hasonló a helyzet. Minél közelebb van az antenna a teló felületéhez, annál nagyobb a zavar/reflexió/interferencia. (ez is működik, nem? Gyengén, autóban nem használható, de hát kérem, ennyi pénzért... csak ezért sehol sem fogják visszavenni. Senki nem mondta, hogy tökéletes, csak azt, hogy van benne GPS vevő. Osztán, hogy' hogy működik, jaaaa kérem...)
    Ahogy távolítod az antennát, egyből javul a helyzet.

    De jó lenne, ha más is próbálkozna - ésszel, nem csak vaktában - és akkor talán lesz valami megoldás, mert én már megmaradok a jól bevált rézcsíknál :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák