Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboj

    őstag

    Üdv,
    Erdei bringás csapatáshoz szeretnék egy gopro 7 blacket venni, szépen kiegyengeti a rázkódást, de azért dinamikus marad a kép.

    Az lenne a kérdésem, hogy van itt valaki aki tud ajánlani valami mellkaspántot, ami már bevált?

    Illetve mekkora sd kártya szükséges? nekem max 1440p s végleges felbontás kell, nem érdekel a 4k. 64 gb elég, ha csak 1 akksim lesz a kamerához?

    Az erdőben sok az ág + levél, ezek rengeteg adatot tartalmaznak, emiatt széteshet a kép, érdekelne hogy mivel lehet kiküszöbölni? Pl milyen gyorsan képes a kamera írni a kártyára?

    van valami timelapse opcióka a kamerának, amivel mondjuk egy hosszabb utat úgy tud rögzíteni hogy csak mondjuk 5 mpként készít egy képet, majd azt összefűzi, és stabilizálja? ez nem olyan fontos csak érdekel.

    Köszönöm a segítséget

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz zgospel #1215 üzenetére

    Neked is black van? Milyen sebességű kártyát érdemes venni, hogy ne legyen gond? sandisknek van 40 és 80MB/s verziója, ennél drágábbra nem költenék ha nem muszáj.

    A hámot azért kérdeztem mert rengeteg van, az érdekelne, hogy tényleg óriási a különbség a 4 dolcsis kínai meg a saját Chesty között? Pl ebből is kijött az új modell, ami párnázott, ez nem melegít sokkal de sokkal jobban nyáron?

    Aztán ott a stuntman ami a régi chestyvel összehasonlítva elég meggyőző.

    Volt már egyszer akciókamerám, és 3 hónapom ráment hogy beállítgassam, megszerezzek hozzá mindent hogy használni lehessen, aztán mégis gagyi lett a végeredmény mert erdőben bringáról csak a gopro képes értékelhető képet lőni, most hajlandó vagyok az ultimate 7 blackre beruházni, de nem szeretném végigjárni a kísérletezgetést a kártyákkal, meg mellkaspántokkal.

    Youtubon azért sok videó van black 7 el, amit megállítva olyan a kép mint ami nekem volt a kis első gen yi kamerámmal, ez persze lehet rossz tömörítés is, de egy lassú memóriakártya is okozhatja.

    Az aksi kibír 2 órát, ha nem egyfolytában használom, csak néha néha kapcsolom be?

    Kösz még egyszer

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz zgospel #1217 üzenetére

    Ouch :(( te honnan tudsz erről ilyen sokat?
    Szerintem az akciókamerával készített felvételek 90% Youtubeon végzi, különben mi értelme megörökíteni, ha nem tudod megmutatni legalább a haveroknak?
    Algoritmus dönt arról hogy mennyire szar minőség legyen a tömörítés? :)) ezt akár lehetne zseniális ötletnek is nevezni, de ugyanakkor elég gáz.

    Így most megint elbizonytalanítottál minek költsek komoly pénzt ha egy buta számítógép a végén elkaszálja a videókat és nézhetetlen lesz. Van 1 csatornám amire hébe hóba töltögetek fel videókat van 100.000 + megtekintést elért anyag is, de nem rendszeres kontent gyártó vagyok, és csak 200 követő van, na ez most nyilván nem versenytárs a mainstream slime gyártókkal szemben :F

    Én olyan videókat szeretnék készíteni amelyek alá kis leírás kerül, hozzá térkép, ami bemutatja merre érdemes montival tekerni a városom körül, de ha szénné tömöríti nekem a videót senki nem nézi végig.
    A vimeóról tudsz valamit? Mikor oda töltögettem fel még régen, akkor volt valami 500MB szabály, ami fölött már fizetős volt, meg akkor még csak fullHD volt elérhető.

    Most nagyon letörted a lelkesedésemet, azt hittem a legjobb kamerával, minőségi sd kártyával, és korrekt export beállításokkal ugyan olyan minőséget kaphatok mint a többi videós.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz zgospel #1219 üzenetére

    Azért ne vidd el arrafelé, hogy sajnáljuk a youtubeot, mert sokan használják, és egy részük marhaságokkal szemeteli tele. Telefonon ahol nincs adblock, élvezhetetlen a teljes platform, ráadásul ip alapján azonosít, és nekem román tartalmakat dobál, pedig szinte csak és kizárólag magyar és angol tartalmat fogyasztok mindenhol, illetve még egyszer nem volt olyan ajánlás telefonon, ami csak kicsit is érdekel, random szarokkal traktál, még arra sem méltat, hogy utána nézzen mit is szeretek? :))

    Az biztos hogy gopro alá nem adom, és a 7 black is kell a hypersmooth miatt, bringán ezen hihetetlen stabil a videó, kiváltja a gimbalt.

    Itt egy Bp-i srác, aki teljesen amatőr, alig van nézettsége és követői, de ha lenyitom a statisztikát a videónál, azt írja hogy Codec vp 0.9, ez azt jelenti, hogy ő megkapta a minőségi tömörítést? mert ha igen akkor ennyit én is tudok hozni.

    Kösz a tippeket, igazából már csak a mellkaspántal vagyok bajban, kár hogy senki nem használ innen, gondoltam abból nem lenne muszáj a legdrágábbat vennem.

    akkubankról van lehetőség tölteni? egy túra során ha berakom a hátizsákba és rákötöm egy ilyen cuccra, akkor az tölti? Próbálta már valaki ez mennyire gyors v épp lassú?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz ruczak #1225 üzenetére

    Itt egy videó róla, a saját gopro app tudja.

    De nekem is lenne 2 kérdésem.

    1- ezt a gps meg telemetria adatos mókát az összes hero 7 black tudja? Csak mert akkora letérésekkel találok kamerát a használt piacon, hogy nem értem az árakat, mind jó állapotúnak tűnik.

    2- ha a gopro szoiftverben teszed rá az adatokat, és elmented a videót azt jó minőségben tudod újra betölteni premierbe, tehát képes a gopro app h264 tömörítésre?

    ---

    (#1220) Ebisu68

    Én nem vagyok nagy szakértő, de nem vág földhöz a 130k én a hekyedben a legújabb 7 es blacket venném, már csak azért is mert ezt most annyira mindenki előtt van, hogy szerintem jobban tartja majd az árát.

    De a valós indok, az hogy ha fontos pl a mikrofon, tehát a hangminőség, akkor az előző 5-6 szériák nagyon siralmasak ilyen szempontból.
    Nem tudom milyen sportra gondolsz, de a hero 7 tudja a hypersmoothot, ami kb kiegyenesíti azt is ha kocogva akarsz VLOGOLNI, hihetetlen technológia, túrázás közben sem remeg a kamera minden egyes lépésnél, ez azért elég fontos ha a barátokon kívül másnak is megmutatnád, nem okoz fejfájást. Persze kel hozzá egy rendes hám, hogy feszüljön a testedre, ha nagyon lötyög a szofver sem tudja megmenteni a felvételt.
    Nézd meg ezt a videót, minden felvétel gyalog készült, és atom stabil. Ehhez a kamerához csak egy kalandos élet, vagy gyönyörű környezet kell, ezért vacakolok én is annyit, vért izzadva jutok el olyan szép és izgalmas terepre, ahol érdemes vele videózni, de a technológia ami benne van lenyűgöző.

    Mikor már kezdték beérni a többiek, a GoPro felébred téli álmából és ismét leszakított mindenkit.

    Persze ott van az dji osmo, ami szorongatná, de stabilizálás terén azért a gopronak nagyobb tapasztalata van, az előzetes tesztek alapján nekem még mindig sokkal konzisztensebb a gopro, szinte minden helyzetben stabil, még az új dji sokszor belerángat a videóba.
    + legnagyobb érv a gopro mellett, hogy az emberek tudatában az akciókamera úgy égett be hogy GOPRO, ezt a kamerát sokkal könnyebb eladni, ha ráuntál/ elfogyott a videózható környezeted

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz titetoyz #1234 üzenetére

    Miről hallani rosszat? a fehér meg ezüst verzióról? Én csak a black után érdeklődtem de egyszer nem futottam olyan kommentbe hogy ez egy szar lenne mert x,y.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz eddie1978 #1247 üzenetére

    Teljesen elvettétek a kedvem a vásárlástól, tegnap reggel akartam megvenni egy használt modellt, de (szerencsére) elkelt a hétvégén. Most fogalmam sincs mi legyen akkor. Én rákerestem gopro hero 7 black problems kulcsszavakra YTon, és tényleg sok van, de ezen majd mind fél éves videók, hasonlóan régi kommentekkel, tehát kb a megjelenés után készültek, és sokszor említik hogy szoftveres gond lehet.

    Tényleg ennyire silány széria lenne, hogy 8 hónappal a megjelenés után is attól kell félni, nem nyúlsz-e mellé, és vásárolsz egy hibás szart?

    (az első kamerám sok éve, egy xiaomi yi volt első gen, ott is lutri volt hogy ki kap hibás és korrekt modellt, természetesen sikerült belenyúljak egy hibás verzióba, ami nem tudott mit kezdeni a napfénnyel)

    Nagyon tetszik a hypersmooth és a hyperlapse, sok potenciál van benne, a kis városkámat akarnám promózni, de se energiám se pénzem nem lenne lejátszani ezt a 3x cserélték de még mindig szar témát :O :(

    Itt egy videó a gopro CEO val, nem tudom mit jelenet ez a beosztás pontosan, de ha ő az egyik alapító tag, vagy meghatározó szerepe van a fejlesztésben, akkor talán érthető miért ennyire silány sok szempontból a kamera.

    Egy pillanatra sem tűnik okos/értelmes embernek, gyengén érvel, szinte semmit nem tud a saját kamerájáról a hangzatos ficsőröket leszámítva, ennél még én is profibban hoztam volna ezt az interjút úgy hogy csak olvastam a kameráról, és sosem fogtam a kezemben.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Extrém sportra nekem hero 7 kellene a hypersmooth miatt, előző széria nem tudja, itt egy eset van aki állandóan rosszat kap, de le is írtátok, hogy ha cserélik akkor nem újat adnak, hanem... Tehát lehet egymást között cserélgetik azoknak akik visszaküldözgetik.

    Ez szomorú, az interjú a CEO-s csávóval sem tetszik, nem elég komoly cég ahhoz képest hogy 9+ éve piacvezetőek. A DJI kamerája nem tudom mire képes montis felhasználás mellett, a gps adat jó móka, de azért itt valaki írta, hogy nem menti a teljes felvétel alatt, csak az első pár percet?!

    DJI ROcksteady ficsőrje állítólag jobb mint a hypersmooth, én nem tudom eldönteni, de a dji egy first gen cucc, ők nincsenek annyira otthon az akciókamerák világában, ki tudja milyen problémák jöhetnek elő, az még egy friss kamera, nem olyan régen jött ki ha jól emlékszem.

    Annyit megértettem, hogy 7 black használtan nem pálya, és újonnan is macera lehet.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz goldnarmz #1259 üzenetére

    Linkeld a videót, megkukkantanám :P Am ez a gps cucc nekem új volt, még sehol sem láttam, pedig sok bringás tartalmat fogyasztok.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Timyyy #1263 üzenetére

    Oszd meg velünk is, mi a gondod vele? nagy valószínűséggel, le is lépek utána a topikból, mert ez nevetséges. Nem hittem volna hogy egy csúcs modellről több rosszat lehet hallani mint jót.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz titetoyz #1272 üzenetére

    Ha 240fps-t veszel fel, az csak akkor lesz belassítva, ha pl 24fps projektbe rakod premierben v akármilyen videószerkesztőben. Alapból a számítógép rendesen játssza le, viszont ha kicsit okosabb a lejátszó, lassíthatod és szép folyamatos marad a mozgás, de ezt nyilván nem menti el, ahhoz editálni kell.

    A kamera nem tudom mire képes, de ha profi végeredményt akarsz akkor így kell ahogy leírtam.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Morzsibácsi #1276 üzenetére

    Emagról rendelve, nincs olyan opció, hogy az első 14 napban visszaküldheted és megtérítik a teljes árát?
    Én használtam már ezt az opciót, és nagyon korrektek voltak, a futárt is ők állták, nem kötekedtek az amúgy nevetségesnek mondható indokom mellett...
    Persze az nem egy akciókamera volt, a szabályban az áll, hogy látható sérülések nélkül kell visszaszolgáltatni, mert átnézik, és ha nem fogadják el, nem kapsz lóvét, max cserélik, ha hibásnak találod.

    Én most lefűztem erről a buliról, de ha vennék akkor tuti rajtuk keresztül, mert korrekt cég.

    Amúgy meg a 8 as modellt én annyira nem tartanám megváltásnak, 4-es óta minden szériának van valami nagy hátránya, többnyire a mikrofon, volt eddig, most ez a fura merülés a polcon, állítólag eddig is fagyott mindegyik ha kell ha nem.
    Szerintem nem adnak elég időt vagy pénzt a fejlesztőknek és programozóknak hogy tökéletesítsék a szoftvert, mert muszáj évente korszakalkotót teremteni, és így kapunk drágán szart. Most is beérte őket a dji a rocksteady stabi szoftverjükkel, tehát idén megint elő kell hozzanak valamit, nem elég tökéletesíteni azt ami van, pedig szerintem hasznosabb lenne, mert a kamera amúgy jó, és megfelel minden jelenlegi trendnek, és elvárásnak.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Sziasztok.
    Kaptam kölcsön egy 7 blacket, toltam pár teszt kört bringával, most próbálom ráerőltetni a gps adatokat, a quick win appal, de rettenet gagyi ez a program, már nem fejlesztik, és lehet emiatt, de akad mint a fene, a lejátszás nem működik egyáltalán. Van valami más megoldás erre? Vagy a 8-ból kivették a gps-t és nincs mód ennek a kiolvasására? néhol a 309MPH-ba is belekódtoltam a kamera szerint, persze tudom hogy gyors vagyok, de talán a hangsebességet nem lépem át az erdőben karistolva, hiába állítom metrikus rendszerre, nem változik semmi. Van megoldás? :(((
    -
    Most mentem fel a hivatalos oldalra, és eléggé meglepődtem hogy olcsóbban adják a 8as blacket mint pl azemagon.

    "HERO8 Black€429.99 helyett €329.99
    HUGE SAVINGS
    Score our best deal ever on HERO8 Black.
    Free shipping + 32GB SD card included."

    Romániai oldal, ide rendelném, az érdekel, hogy ez most valami átverés, úgy értem hogy van hátránya? ... kva drága a szállítás, v miért ilyen "olcsó" mikor itthon a boltokban kb 420€ ?
    -
    Tudom sok videó van róla neten, néztem is jó párat de még mindig nem tiszta. Bringázáshoz erdőben, főleg fák között tehát picit sötétebb helyen, érdemes a 8-ast választani? Egy videót láttam arról hogy van valami lehetőség, hogy QR kódokat készítsek, amiket akár kinyomtathatok, és a kamera azt beolvasva elég egyedi dolgokat tud beállítani pillanatok alatt, ez tény h nagyon tetszik, a stabija valamivel jobb, de pl a szélzaj, és maga a hangminőség fejlődött annyit hogy megérje azt választani, illetve flat színprofillal 4k 100Mbit, az papíron jó dolog, meg szebben lehet vele dolgozni, de nyilván a végén youtubra megy fel az anyag, ott van érezhető különbség a minőségben?

    Köszönöm

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Koszi. A weboldalon ez a leárazás nem rejt semmi árverést? Érdemes befizetni a gopro plus szolgáltatásra? legalább 2-3 hónapig? Félek hogy elesek, és megtöröm a lencse előtti üveget, aztán cseszhetem mert senki nem javítja :(
    Esetleg gopro 9 ről lehet tudni valamit? Új korszakalkotó ficsőr?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz P1eTr0 #2459 üzenetére

    Ok, és ha az oldalukról veszem, akkor a garanciát esetleg hogy intézik. Illetve a Plus szolgáltatás csak az évi 2 kamera csere miatt érdekel, és azt is kb 3 hónapig fizetném, utána szerintem úgyis ráunok majd, és nem viszem magammal minden fele. A kiegészítők nagyon drágák, kínai boltból negyed áron meg lehet venni mindent, egyedül a mellkaspánton nem spórolnék, de abban sem ők gyártják a legjobbat, legalább is bringázáshoz valami amcsi cég készíti a legprofibbat, szerintem messze ez a legjobb STUNTMAN, a lényege, hogy nagyobb felületen érintkezik a testtel, ezért lehet gimbal-al is használni, de szimplán kamerával is stabilabb, még a ránc felvarrott chestynél is, ahol szerintem a párnázás miatt eleve kevésbé feszülős, és sokkal jobban lötyöghet rajtad, még ha csontos a mellkasod akkor is.

    1 éves a 8 is, de pont amiatt hogy nem frissítették hardveresen, a 9 vagy nem jön idén egyáltalán, vagy megint csak szoftver mókolással lesz megtoldva, és h így van akkor nincs miért rá várni. A 8 túl jó vétel jelenleg, hogy ennél olcsóbb legyen.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz czakof1946 #2485 üzenetére

    Nem pont az amit te kérdeztél, és lehet ismered is a palit, de azért leírom. Cobranco, csinál ilyan beteg túrákat, de ő megvágja a videót, viszont emiatt szórakoztatóbb, a gpx talán elérhető nála is.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Idén jön a 9 es GoPro. [Kiszivárgott Specs]

    Jelenleg még 330€ a 8 as, mennyi szokott lenni az új kamera megjelenéskor? 400 v 500 $ ?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz AuraSync #2749 üzenetére

    Azért a nagyobb batéria meg a hypersmoorh 3 lehet odaver. Montisként én mellkasra rakom, kíváncsi vagyok mit tudtak még javítani, én csak a 7 est próbáltam eddig.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Egyedül a cserélhető lencse ami igazán fontos "újítás". Azt lehet tudni tavaly mivel magyarázták hogy NEM cserélhető lencsével szerelték a 8-ast? Csak mert bármilyen helyzetben megkarcolódhat v betörhet, és állítólag a 7-nek kb 30 dolcsiért lehet cserélni 1 perc alatt, míg a 8 nál fene tudja mennyibe kerül, és biztos hogy nem megoldható otthon.

    Gyűlölöm mikor egy cég szándékosan félrefejleszt valamit, hogy aztán 1-2 év múlva visszatérjen az eredetihez. Ezt általában azért csinálják mert nincs mit fejleszteni, de valami oknál fogva minden cég úgy érzi hogy muszáj kiadni a köv verziót.
    Pedig főleg a tech cuccoknál simán megoldható lenne hogy csak a szoftveren csiszolnak, és azt a frissítést adják el neked HA KELL, mondjuk 100 dodóért. Hypersmooth 3, több kiegészítő, fene tudja még mi.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Az lenne a kérdésem, hogy tudja e a 8, na meg a 9-es azt a trükköt amit pár hónapja láttam.

    Az a lényege, hogy egy appal, be tudsz állítani különböző sablonokat, olyan beállításokkal amilyenekkel akarsz, és az app generál ehhez egy QR kódot, amit te kinyomtathatsz és pl ráragaszthatod a sisakodra, vagy kormányodra v bármilyen eszközödre, és ha váltogatni szeretnéd a beállításokat, nem kell levedd a kamerát, csak oda tartod, felismeri a qr kódot, beállítja magát ahogy megtanítottad, és már szúrhatod is neki.

    Egy srácnál láttam a videót, de már nem találom, a 8 black ficsőrje volt, viszont se annak se a 9 nek az oldalán nem látok erre irányuló reklámot, pedig marha jó ötlet.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Sziasztok,
    mi ez a trükk hogy a 10-es ugyanúgy 380 euro mint a 9-es gopro? [link] Valami nem ok. Az egy éves előfizetés benne van az árban és azt írják lemondható, akkor mi az átverés?
    Azt sem értem hogy az itteni boltok, hogy árulják drágábban, mint amennyibe itt kerül. Egyes boltok majd 200 euróval drágábban adják a 10-est.

    Amúgy használnja itt valaki bringázás közben, vagy sötétebb erdős túrákon? Csak a 7-est volt szerencsém kipróbálni de ott a hypersmooth elvérzik ha sűrűbb a lombozat és már nincs annyi fény, úgy meg nem sok értelme van, mert nagyon szétesik a kép a stabi miatt.

    Persze azóta gondolom sokat fejlődött a szoftver, csak érdekelne az itteniek véleménye is, a youtubereknek nem tudom mit hihetek, mindegyiknek érdeke hogy meggyőzőn valamiről.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz ebayer #3909 üzenetére

    Köszi az infókat, de miért kerül ugyan annyiba a 9 meg a 10? Miféle marketing ez, van így értelme a 9 est választani?

    Extra kérdés, nekem a kölcsön 7es gopronal zörög a keretben a kamera, bringázásnál. Nagyon kicsit, csak extrém rázós részén hallatszik, mellkaspantos felfüggesztésnél is. Esetleg ez nem egy ismertebb hiba, nem jövök rá hol lötyög, mi adja a hangot?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Gyors kérdés, mindenhol csak azt írják a tesztekben hogy ez az enduro aksi, mennyivel jobb, hidegben, és max szobahőmérsékletig tesztelik melegben, de senki nem szól egy szót sem arról hogy nyáron 35-45 fokban a napon, szabad használni, vagy túlmelegszik, az amúgy is melegebben működő aksi?
    Ha minden szituban jobban akkor olyat vennék, szinte csak nyáron használnám.
    köszi

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Új hozzászólás Aktív témák