Új hozzászólás Aktív témák

  • Ery

    tag

    Sziasztok,

    megjött a kamera (hero 6) és úgy néz ki a kártyával (sandisk extreme plus) sem lesz gond. Viszont segítséget szeretnék kérni abban, hogy csináltam néhány próbafelvételt: 1080p 60fps, 1080p 240fps, 2.7k 60fps, 4k 60 fps. Első körben a számítógép és a TV (1080p képes LG) is csak a 1080p 60 fps-t játszotta le. VLC-t frissítettem utána már a gép játszotta a 2.7k-t is, viszont a 4k-t és a 240 fps-t továbbra sem preferálja. Találtam fórumbejegyzéseket, hogy sokan a HEVC-ről konvertálnak át H.264-be. Van aki mindig 2.7k 60fps-ben rögzít viszont 1080p 60fps-be exportálja ki (? nagyon jó lesz a minőség a bitsűrűség miatt talán?) stb.

    Ha ezek megoldások, akkor tudnátok segíteni benne, hogy ezeket a műveleteket milyen programmal és pontosan milyen beállításokkal kell végezni minőségromlás nélkül?
    Ti, hogyan kezelitek az elkészített videókat? Mit csináltok a miután átmásoltátok a fájlokat a számítógépre? Tényleg érdemes 2.7k-ban rögzíteni és 1080p-be konvertálni? Később szeretném a TV-n is visszanézni a felvételeket, amik különböző felvételi módokban készültek.

    köszi előre is!

Új hozzászólás Aktív témák