Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yuden.Yari

    csendes tag

    Vettem 2 hete egy 4K-s verziót, gondoltam tuti jó lesz. Nem az igazi.. :( Az első meglepetés akkor ért, amikor rájöttem, hogy még nem Android 12-es. A héten szerencsére megjött a frissítés, de a kívánt hatás elmaradt: KODI alatt továbbra sincs frissítési freki váltás. Az a bajom, hogy 2 féle felvételeim vannak:
    - TV-ből rögzített adások (25 fps), illetve saját kamerával rögzített családi események (50fps)
    - filmek (23.976 fps)

    Ha az Android rendszert 4K 50Hz-re teszem, akkor a 25fps-es cuccaim lesznek akadás mentesek, ha 4K 60Hz-re, akkor a filmek.. (3:2 pulldown + double refresh rates bekapcsolva) Nem életszerű minden felvétel előtt elcsattogni a beállításokba, és frekit váltani..

    A másik kínom, hogy a valódi 4K filmek szaggatnak. (Az ilyen Netflix-es 15-20 Mbites anyagokkal nincs baj.) 250/100-as net sebességet mérek böngészőben, Unifi nanoHD AP-m van, a controller szerint 90%-os a chromecast kapcsolati sebessége (természetesen 5Ghz-en csatlakozik), a ~40-50 Mbit bitrátájú 4K-s videók állandóan beszaggatnak (bufferel), figyelmeztet is a KODI, hogy nem lesz elég a sávszél a folyamatos lejátszásra.
    Elvileg max 433Mbites a wifije, még ha csak a felét is tudná bőven elégnek kellene lennie, és mégsem megy.. (Rendeltem egy PD USB-C hub-ot, bár ahogy néztem a teszteket, ott is valahol 330Mbit/s körül lesz a LAN max sebessége, ma kipróbálom vezetékről is hátha. Telefonról wifin keresztül 500-600 Mbps-eket mérek belső hálón..)

    A KODI 19.3, Google Play-ből letöltött verzió. Már feldobtam az Open Wizard Kodi Addon-t, és állítgattam a cachelésén, de csak rosszabb lett. :D Ja igen, korábban CoreElec alapú KODI-t használtam, és minden gond nélkül tallózta az NFS megosztásaim, Chromecast alatt, akármit próbáltam, nem sikerült, lett helyette Samba..(szerintem az is ront a sebességen)

    Milyen KODI-t használtok Chromecast alatt, és ezekre milyen megoldást javasoltok?

  • Yuden.Yari

    csendes tag

    válasz Janaboy #6783 üzenetére

    Köszi, megpróbálom!

    A 4K video bufferelés miatti szaggatásra meg találtam egy KODI support topikot, ahol mások is erre panaszkodnak, egyelőre nincs megoldás, nem egyedi a hiba.

Új hozzászólás Aktív témák