Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz Seraph 16 #4964 üzenetére

    Én úgy gondolom, hogy tanulni elég jól lehet netről, akkordokat is, meg ha van kis érzéke hozzá az embernek, akkor úgy generel jól lehet netről tanulni. :K

    A mennyit szánj egy gitárra kérdés érdekes, szívem szerint azt válaszolnám, hogy legyen alap a tömör fedlap, de ezt már annyiszor leírtam itt a fórumban, hogy félek a többiek meglincselnek, ha megint ezt kell olvasniuk :D Mindenesetre a tömör fedlapos gitárnak van pár előnye a rétegelt fedlapossal szemben. A Cort earth 60 tudtommal csak pakkban kapható, pakkon kívül Cort Earth 70 van olyan 42 környékén. Rezonálni akkor szokott a gitár, hogy ha a rezgő húrok beleérnek a bundokba. Ilyenkor vagy el van cseszve a nyakbeállítás, ezen lehet segíteni könnyen - a nyakmerevítő pálcát kell egy imbuszkulccsal meghúzni, amit adnak is a gitárhoz, legalábbis Corthoz biztosan. Vagy, ha lefogatlan húr rezeg, akkor a szemöldökkel van baj (a fej felőli húrvezető bigyó) az van rosszul reszelve/kikopva, bár ez utóbbi új gitárnál ugye aligha, de a reszelést elszabhatták. Ez egyedi hiba lesz, ráadásul garanciális, ilyenkor cserélnek egy szemöldököt és meg van oldva.
    Az alacsonyan fekvő húroknál fordulhat elő könnyedén, hogy belerezegnek a bundokba, tehát ha erőteljesen sikálsz, akkor a nagyon alacsony húrbeállítás nem biztos, hogy a te barátod.
    A második, amit tudok mondani, hogy a legnépszerűbb, legelterjedtebb gitárforma, főleg kezdő kategóriában a dreadnought forma. Viszont közel sem a legkényelmesebb. Ennél jóval kényelmesebb egy OM forma, a test alsó és felső fele közötti hajlat erőteljesebb, jobban fekszik a combra. Az, hogy a Samickeknek generel ilyen, vagy olyan hangjuk van, számomra értelmezhetetlen. A hang függ a felhasznált anyagoktól (tető anyaga + hát és oldallapok anyagai, sőt a húrvezetők anyagai, és a híd anyaga), függ a merevítéstől, a testformától, és függ a használt húroktól is. Mivel a Samick jópár féle anyagösszeállításban jópár féle formájú gitárt árul, amire jópár féle húrt rakhatsz, általános kijelentéseket a márkára aligha tehetünk.

    Ha vastag, húsos hangú hangszert akarsz, klassz basszussal, akkor lehet mégsem az OM a te formád, ez esetben egy cédrustetős gitárt javasolnék, jumbo testformával, mondjuk egy Dowina J555-öt. Az ára viszont az előbb említett modellek felett van jóval. Mégis azt javaslom, hogy menj el egy boltba, ahol lehet ilyen gitárt kapni, mondjuk az Árkádia hangszerboltba, vagy az Eldorádóba. Igencsak szép esélye van, hogy inkább pihenteted egy ideig a gitárvásárlást, amíg össze nem jön a pénz egy ilyen gitárra, mert döbbenetes hang jön ki belőle, amit mindennek lehet nevezni, csak vékonynak nem. Személy szerint én is azt mondanám, hogy megéri gyűjteni és várni rá, ez esetben nem kell ilyen-olyan kompromisszumokat kötnöd, és ha a gitárodat hosszú távra, sok-sok évre tervezed, akkor ez nagyon nem mindegy, és meghálálja magát.

    Ha mégis túl drágának találod, akkor az Ashton D-55-öt javaslom neked. Igen, dreadnought, de egy OM formánál jobban támogatja a vastag hangot, még ha annyira nem is, mint egy jumbo, és engelmann fenyő teteje van, ami szintén kissé húsosabban szól, mint a legtöbb kezdő gitárnál felhasznált sitka-fenyő. Szóval úgy érzem, hogy közelebb áll az általad keresett hangzásvilághoz.

    Ja igen, majdnem elfelejtettem. Ha vastag hangot akarsz, akkor a hagyományos 80/20-as bronz húroknál jobb választás egy foszfor-bronzos húrkészlet (időről időre úgyis illik húrt cserélni a gitáron).

    [ Szerkesztve ]

  • Eastman

    őstag

    válasz Seraph 16 #4964 üzenetére

    Szten a Te embered.

    Egy két észrevétel:

    A klasszikus (nylon húros) és a western (fém húros) is akusztikus hangszer, tehát akusztikus gitár. ...mivel nem elektromos.
    Al Di Meola a'szem klasszikuson játszik. Azt a hangzást egy hasonló gitárral találod meg. Viszont az elektroakusztikusban több lehetőség rejlik. Tudod effektezni, kicsi visszhang, kicsi overdrive, stb.

    Szerintem zongis előképzettséggel sima ügy lesz Neked a gitártanulás.

    Vásárlásra három (négy) megoldás van:

    1.
    Használtan keresel egyet.
    Előnye:
    Bejáratott darab, olcsóbb, a nyak pl. már nem csavarodik meg egy öregebb darabnál és valszeg nem kínai vagy indiai vagy koreai.
    Hátránya:
    Ha nem értesz hozzá, mellé tudsz nyúlni.

    2.
    Gitárboltban vásárolsz.
    Előnye:
    Sok közül választhatsz, sokféle hangzást kipróbálhatsz, tesztelheted, hogy melyik hangszer esik a kezedre, ujjaidra. Különféle nyak vastagságot, szélességet, színt megnézhetsz. + garis.
    Hátránya:
    Talán picit drágább. Olcsóbb árfekvésben kínai vagy indiai vagy koreai. (Nem mindenkit zavar, megjegyzem engem sem nagyon.)

    3.
    Gitárboltban kiválasztod a konkrét hangszert és a netről megrendeled.
    Előnye:
    Lásd #2. + lehet, hogy olcsóbban kijössz így.
    Hátránya:
    Minden egyes hangszer más és más. Két a "szalagról" egymás után lejövő hangszer is picit másképp' szól. Nincs két egyforma. Lelkük van.
    Tömegcikk ugyan, de szerintem a gitár az a tárgy amit nem lehet netről rendelni.

    4.
    Neten kinézed és onnan rendelsz
    Előnye:
    Nincs sok gondod a beszerzéssel.
    Hátránya:
    Lásd #3/b.

    Meggyőződésem, hogy konkrét darabot kell választani. A kezeddel érezni, a füleddel hallani. Ha erre áldozol (időt, pénzt) sokáig örömöd lesz benne, a társaddá válik, ki tudod fejezni rajta az érzéseid, a hangszer szinte a tested része lesz, csak az önkifejezésre "kell" figyelned.

    Erősítő:

    Szerintem a kezdő gitáros kis kombóval, u.n.: modellező erősítővel jár a legjobban. A több beépített effektel ki tudja tapasztalni, hogy melyik hangzás a neki való. Később lehet fejleszteni a cuccot és a kis kombón jó áron túladni.
    Én személy szerint a Roland Cube X széria valamelyikét ajánlom.

    Üdv: Eastman

    [ Módosította: KrAt ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Új hozzászólás Aktív témák