Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz cucka #36243 üzenetére

    De miért kell ekkora dinamikával beleszállni a másikba? És nem csak neked, hanem a többieknek is. Itt mindenki akkora egyéniség és annyira tudja a tutit, hogy nem kérdez csak beleszáll Bruce Lee rúgással az emberbe vagy a témába.

    Mióta megvettem az amerikai sztratot, százszor jobban szeretem, jobb témák jönnek, sokkal könyebb rajta játszani, szebb a hangja, többet veszem kézbe, többet gyakorlok. Szóval valamilyen szinten, igenis számít a cucc. Nekem pl a visszhang (reverb) qrvára kell és ami a Cube-ban van az szimplán fos. Nekem a digitális tetszik a rugó az kifejezetten irritál. Szal innentől kezdve kell valami elé. Mivel már volt a Zoom G3 ezért az adja, ami még használko rajta a booster, scream, looper, hangoló és néha napján viccből a delay, de ez nekem nem fontos, meg vagyok nélküle.
    Az erősítő szimuláci kikapcsolva, állítgatni nem kell azaz úgy működik az egész mint valami sima pedál. Ha nem motivál a száund akkor szerintem elképzelhető hogy kevesebbet veszi elő a cuccot.

    Az hogy nem kell egy profinak pengetés gyakorlatokat csinálni szerintem nem minden esetben igaz. Az én egykori gitártanárom is megcsinált napi 1 óra pengetés gyakorlatot, pedig mesterije van (klasszikus gitáron), de ha megnézel pár nagyot akkor kiderül hogy általában vannak "bemelegítő" gyakorlataik a nevesebb gitárosoknak is, és van pengetési is. Van aki észre se veszi csak "témá"-nak hívja ezeket. Hendrix pl sosem gyakorolt csak állandóan játszott, ami nagyon sok gyakorlás volt az esetében.

    re: -=Libria=-
    Nekem egy Cube 30-am van és nem gyön be az effektek minősége, de érdemes kipróbálni amúgy. Tisztán viszont nagyon állat hangja van.

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Új hozzászólás Aktív témák